
Czy prawidłowo robisz peeling?
Życie w pośpiechu, niezdrowa dieta, stres, zanieczyszczone powietrze, niedokładnie zmyty makijaż – to wszystko ma ogromny wpływ na kondycję i wygląd skóry. Przez zatkane pory traci ona blask, staje się szara i chropowata. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na codzienną pielęgnację. Jednak nawet najlepsze żele czy kremy mogą nie wystarczyć. Tym, co potrzebuje Twoja skóra jest peeling, który usuwa zrogowaciały naskórek i skutecznie odblokowuje pory. Ponadto poprawia krążenie krwi, a także jędrność i napięcie skóry. Może być też dobrym środkiem przeciw drobnym zmarszczkom oraz bliznom. Wspomaga wchłanianie substancji odżywczych zawartych w kremach. Jednak zanim kupisz peeling, musisz wiedzieć, jaki wybrać, żeby nie zrobić sobie krzywdy!
Jak nie porysować skóry peelingiem?
Przede wszystkim należy dopasować peeling do obszaru ciała, na którym chce się go zastosować. Jednym z najostrzejszych peelingów dostępnych w esent.pl jest ten z pestek malin. Najlepiej sprawdzi się do pleców i stóp, natomiast zdecydowanie odradzamy używanie go do twarzy – zbyt mocne tarcie mogłoby porysować skórę. Peeling z bzu lub peeling z nasion porzeczki to znacznie łagodniejsze produkty – swobodnie można używać ich zarówno do ciała, jak i do twarzy. Jednak wszystko zależy od tego, z czym łączy się dany peeling – najlepsze będą żele do twarzy lub ciała.
https://esent.pl/pl/p/Peeling-z-nasion-Malin-100-g/179
https://esent.pl/pl/p/Peeling-z-nasion-Czarnego-Bzu-100-g/180
https://esent.pl/pl/p/Peeling-z-nasion-Czarnej-Porzeczki-100-g/181
Peeling przed czy po goleniu?
Peeling zawsze należy wykonywać przed goleniem. Zmiękcza, a ponadto może pomóc podnieść wrośnięte włoski. Potraktowanie skóry peelingiem po goleniu nie jest najlepszym pomysłem – może tylko podrażnić skórę, która chwilę wcześniej miała styczność z ostrzami.
Peeling rano czy wieczorem?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakich kosmetyków używasz rano, a jakich wieczorem. Wieczorne traktowanie cery kwasem złuszczającym spowoduje, że rano będzie nico sucha, dlatego trzeba pomóc jej się złuszczyć, by móc nałożyć krem i makijaż. Na noc wybierasz krem nawilżający? Zrób peeling przed jego aplikacją, a substancje aktywne wchłoną się jeszcze lepiej.
Jak często robić peeling?
Częstość wykonywania peelingu zależy od jego rodzaju oraz typu skóry. Niektóre peelingi są tak delikatne, że nie powinny zaszkodzić, chyba, że Twoja skóra jest bardzo wrażliwa. Wtedy nawet drobnoziarniste produkty nie są polecane. Peelingi ostrzejsze lub gruboziarniste nie powinny być stosowane częściej niż dwa razy w tygodniu. Warto pamiętać, że peelingi gruboziarniste do twarzy najlepiej sprawdzają się w przypadku cery tłustej i mieszanej, skutecznie zapobiegając powstawaniu trądziku.
Peeling skóry z wypryskami i ranami
Do skóry problematycznej z licznymi wypryskami najlepiej nie używać peelingów ścierających. Podobnie sprawa wygląda, jeśli są na niej nawet najdrobniejsze ranki. Peeling o właściwościach ścierających nie tylko nie pomoże, ale dodatkowo pogłębi problem, prowadząc do infekcji i większych podrażnień. Dużo lepszy będzie peeling enzymatyczny, który rozpuszcza martwy naskórek. Dodatkowo nie wymaga tarcia – wystarczy nałożyć cienką warstwę na czystą buzię, zostawić na kilka minut, po czym spłukać letnią wodą.
Peeling na blizny
Peeling może nie tylko poprawić wygląd skóry, ale też... świetnie poradzić sobie z niektórymi bliznami. Regularnie stosowane peelingi wspomagają regenerację skóry, rozjaśniają przebarwienia, a także spłycają blizny oraz zmniejszają ich widoczność.
Mechaniczny peeling a bardzo wrażliwa skóra
W przypadku skóry bardzo wrażliwej peeling mechaniczny nie wchodzi w grę. Mógłby tylko niepotrzebnie ją podrażnić i pozostawić po sobie nieestetyczne czerwone plamy. Jednak nawet osoby, których skóra jest bardzo delikatna, nie muszą rezygnować z peelingu. Podobnie jak w przypadku cery problematycznej, tak i tutaj dobrym rozwiązaniem jest peeling enzymatyczny, który poradzi sobie z martwym naskórkiem tak samo dobrze jak peeling mechaniczny, jednocześnie pozostawiając skórę gładką i pełną blasku.
Co użyć po peelingu?
Po zastosowaniu peelingu cera jest bardzo wrażliwa, dlatego warto zastosować coś o działaniu łagodzącym i nawilżającym lub – w przypadku bardzo głębokiego peelingu – natłuszczającym. W przypadku peelingu twarzy możesz też przetrzeć ją tonikiem, który wspomaga wchłanianie substancji aktywnych. Jeśli po wykonanym peelingu masz zamiar wyjść na słońce, należy wetrzeć w skórę krem z filtrem – po peelingu działanie promieni może być szczególnie drażniące dla skóry.
https://esent.pl/pl/p/Maslo-Shea-nierafinowane-ORGANIC-200-ml/209