Jak zrobić naturalny krem pod oczy, który pomoże zmniejszyć cienie i worki pod oczami?
Coraz większą popularnością wśród kobiet świadomie dbających o swoją urodę cieszą się własnoręcznie robione kosmetyki. Spersonalizowane produkty DIY najlepiej odpowiadają na potrzeby każdej z użytkowniczek. Tak przygotowane kosmetyki pozbawione są zbędnych dodatków, konserwantów oraz sztucznych barwników i aromatów. Dodatkowo zawierają w sobie nietypowe połączenia składników, które najlepiej służą naszej cerze. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak samodzielnie przygotować krem pod oczy na worki i cienie.
Z artykułu dowiesz się:
- jakie składniki wybrać,
- jakie olejki eteryczne zmniejszają cienie pod oczami,
- jak zwiększyć elastyczność skóry wokół oczu,
- jakie wyciągi roślinne zmniejszają obrzęki wokół oczu,
- jak samodzielnie przygotować krem pod oczy.
Zobacz także artykuł: Naturalna pielęgnacja twarzy – o czym nie należy zapomnieć?
Składniki, które warto wybrać do naturalnego kremu pod oczy
Odpowiednia pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu znacznie poprawia wygląd całej twarzy. Pozwala zapobiegać powstawaniu nieestetycznych obrzęków, cieni oraz utracie elastyczności skóry. Stosowanie właściwie dobranych kosmetyków pozwala tym samym uzyskać promienny i młodzieńczy wygląd przez długie lata. Podczas samodzielnego tworzenia preparatów pod oczy pamiętaj o tym, iż jest to okolica wymagająca szczególnej pielęgnacji. Skóra jest bowiem cienka, podatna na podrażnienia i uszkodzenia.
Szczególną popularnością wśród użytkowniczek cieszy się krem pod oczy z dodatkiem kwasu hialuronowego. Wśród jego największych zalet można wymienić silne działanie nawilżające oraz ochronne. Nie tylko doskonale wiąże wodę, ale także posiada właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu pozwala zwalczać wolne rodniki. Dodatkowo jest substancją hipoalergiczną. Tym samym nie powoduje podrażnień oraz reakcji uczuleniowych.
Jeśli Twoim problemem jest sucha skóra w okolicy oczu, postaw na naturalne oleje z wiesiołka, awokado czy migdałów. Pierwszy z nich stanowi bogate źródło kwasów omega-6, witaminy E, antyoksydantów oraz polifenoli. Stosowanie oleju pozwoli świetnie nawilżyć, zregenerować i odżywić cerę, która stanie się miękka i przyjemna w dotyku. Odpowiedzmy teraz na pytanie, co zawiera najlepszy krem pod oczy na cienie i worki.
Jakie oleje eteryczne pomogą zmniejszyć cienie i worki pod oczami?
Jednym z najczęstszych problemów estetycznych związanych z okolicą oczu jest pojawianie się nieestetycznych worków i cieni. Oprócz wykonywania regularnych masaży warto postawić na codzienną pielęgnacji, która zmniejszy ich widoczność. Kremy pod oczy na cienie powinny w swoim składzie zawierać związki o właściwościach rozjaśniających. Jednym z nich jest olejek lawendowy, wykazujący działanie przeciwzapalne. Skutecznie pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu redukuje sińce i worki pod oczami.
Jeśli chcesz stworzyć spersonalizowany krem pod oczy na cienie, nie zapomnij o olejku różanym, który odznacza się wysoką zawartością witamin, kwasów tłuszczowych i antyoksydantów. Stymuluje krążenie, niweluje obrzęki oraz rozjaśnia sińce i przebarwiania. Ważnym składaniem kosmetyków DIY pod oczy jest świetlik, który usuwa sińce oraz zmniejsza widoczność naczynek krwionośnych. Pozwala przy tym zmniejszać obrzęki oraz łagodzić podrażnienia i zaczerwieniania.
Naturalne składniki, które pomogą zwiększyć elastyczność skóry wokół oczu
Wiele kobiet poszukuje przy tym wyciągów i olejków eterycznych, które intensywnie napinają skórę oraz przeciwdziałają pojawianiu się zmarszczek. Dobre kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe zawsze posiadają w swoim składzie retinol, czyli witaminę A. Związek ten zapobiega redukcji naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Hamuje proces starzenia się skóry, pozwalając na zachowanie jędrności i sprężystości delikatnych okolic oczu. Ponadto spłyca zmarszczki powierzchniowe oraz redukuje widoczność cieni. Warto również przypomnieć, iż retinol wykazuje silne działanie, dlatego należy rozpocząć jego stosowanie od niewielkich stężeń.
Krem na zmarszczki pod oczy powinien zawierać także peptydy, które cenione są ze względu na swoje właściwości anti-aging. Często porównywane są do sygnalizatorów, które pobudzają organizm do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu sprawdzają się w pielęgnacji skóry okolic oczu oraz całej twarzy, pozytywnie wpływając na kontur rysów. Umożliwiają przy tym redukcję widocznych zmarszczek oraz kurzych łapek. Do kremu należy dodać również koenzym Q10, który nawilża oraz redukuje mniejsze bruzdy. Jednocześnie wygładza i rozjaśnia skórę, co pozwala na uzyskanie młodzieńczego i promiennego wyglądu.
Jakie wyciągi roślinne warto wybrać do kremu pod oczy na zmniejszenie obrzęków?
Dużą popularnością w samodzielnie przygotowywanych kosmetykach cieszą się surowce i wyciągi roślinne. Ważnym składnikiem od wielu lat pozostaje wyciąg z kawy. Jej wpływ na kondycję skóry jest wielopłaszczyznowy i kompleksowy. Kofeina skutecznie napina i uelastycznia cerę, dlatego często stanowi składnik preparatów przeciwzmarszczkowych. Ponadto pobudza krążenie, dzięki czemu zmniejsza obrzęki, przebarwienia i cienie. Posiada także właściwości antyoksydacyjne, przez co chroni skórę przed działaniem promieni UV, zmniejszając ryzyko fotostarzenia. Świetnie radzi sobie z oznakami zmęczenia, zatrzymując stany zapalne.
Oznaki zmęczenia świetnie zmniejsza jednocześnie wyciąg z zielonej herbaty o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Wykazuje silne działanie nawilżające, kojące i łagodzące. Stanowi jeden z najpopularniejszych składników, redukujących widoczność obrzęków pod oczami. Jest przy tym bogatym źródłem witamin, skutecznie tonizując cerę. Innym powszechnie dostępnym surowcem roślinnym jest wyciąg z rumianku, który pozwala na zmniejszenie widoczności sińców, obrzęków oraz podrażnień.
Krok po kroku: Jak przygotować naturalny krem pod oczy, który pomoże zmniejszyć cienie i worki pod oczami?
Chcesz samodzielnie przygotować dobry krem pod oczy? W pierwszej kolejności przygotuj odpowiednie narzędzia i akcesoria. Warto wyposażyć się w wagę kuchenną, która umożliwi precyzyjne odmierzenie proporcji, miseczki do mieszania składników, pojemniczki na gotowy produkt oraz jednorazowe drewniane szpatułki do łączenia substancji.
Bazą każdego kremu jest mieszanina substancji wodnej i olejowej, połączona przy pomocy emulgatora. To właśnie ona gwarantuje odpowiednią konsystencję produktu. Możesz skorzystać z gotowych baz kremowych, które wzbogacisz wybranymi dodatkami lub samodzielnie ją przygotować. W tym celu połącz wodę lub wybrany hydrolat roślinny i ziołowy z olejem kosmetycznym. W przypadku kremów pod oczy świetnie sprawdzi się w tym celu olej kokosowy lub masło shea.
Ostatnim etapem przygotowania własnego kosmetyku jest dodanie składników biologicznie aktywnych. Wybierając związki roślinne oraz witaminy, powinnaś kierować się potrzebami swojej cery. Jeśli zależy Ci na przedłużeniu terminu ważności naturalnego kosmetyku, możesz sięgnąć po naturalne konserwanty roślinne o dodatkowych właściwościach pielęgnacyjnych.