Kolagen z elastyną 100 ml Kolagen z elastyną 100 ml
Producent: ESENT
Cena: 23,99 zł
szt.
zobacz więcej
Kolagen z elastyną 30 ml Kolagen z elastyną 30 ml
Producent: ESENT
Cena: 9,20 zł
szt.
zobacz więcej
Kolagen z elastyną 500 ml Kolagen z elastyną 500 ml
Producent: ESENT
Cena: 84,99 zł
szt.
zobacz więcej

Kolagen i elastyna to główne proteiny wchodzące w skład tkanki łącznej, które zapewniają jej gładkość, sprężystość i odpowiednie napięcie. Kolagen znany jest z wytwarzania długich i niezwykle wytrzymałych na rozciąganie włókien, elastyna tworzy zaś rozproszone usieciowanie tkanek. Jak sama nazwa sugeruje – elastyna jest najistotniejszym czynnikiem nadającym skórze jędrności. Wraz z kolagenem są to podstawowe białka podporowe skóry, które pomimo dużej wytrzymałości mechanicznej są niestety wyjątkowo wrażliwe na degradację fizyczną i chemiczną (wysoką temperaturę, promieniowanie słoneczne oraz zaburzenia wartości pH).
Suplementacja
Po 25 roku życia zdolność do produkowania ich przez organizm drastycznie spada, dlatego zalecana jest regularna suplementacja. Stosowanie preparatów z elastyną i kolagenem jest szczególnie zalecane w okolicach twarzy i szyi oraz pozostałych miejscach zagrożone marszczeniem i przesuszaniem. Jest to niezwykle istotne, zważając na fakt, iż współczesny tryb życia niewątpliwie naraża skórę na rozpad tych cennych białek, nasze otoczenie jest zaś pełne czynników drażniących ją. Oferta w sklepie obejmuje najskuteczniejszy obecny na rynku preparat naturalnego kolagenu cielęcego ( ma bliższe powinowactwo do ludzkiego niż rybi) wzbogaconego elastyną.
Działanie
Najlepsze efekty można osiągnąć, stosując go regularnie trzy razy w tygodniu. Obejmują one:
- widoczne ujędrnienie skóry,
wygładzenie,
skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi,
intensywne nawilżenie tkanek.
Kolagen i elastyna – dla kogo?
Nasze preparaty zalecane są w szczególności dla skóry cienkiej, wysuszonej, wiotkiej oraz pozbawionej blasku. Mogą być stosowane zarówno bezpośrednio (w postaci rozcieńczonej), jak i w składzie własnych kosmetyków. Eksperci z zakresu dermatologii zalecają zabiegi kolagenem i elastyną wszystkim osobom z cerą dojrzałą i narażoną na pogorszenie kondycji. Jest to najlepszy sposób na zapobieżenie konieczności stosowania kosztownych zabiegów z wykorzystaniem płatów kolagenu. Wczesna suplementacja nawet niewielkich ilości kolagenu jest w stanie znacząco opóźnić naturalne starzenie skóry i utrzymać jej najlepszą kondycję przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl