Kwas salicylowy 99,79%  20 g Kwas salicylowy 99,79% 20 g
Producent: ESENT
Cena:

5,43 zł

szt.
zobacz więcej
Kwas salicylowy 99,79% 100 g Kwas salicylowy 99,79% 100 g
Producent: ESENT
Cena:

23,07 zł

szt.
zobacz więcej
Kwas Glikolowy 70%  poj. 30 ml Kwas Glikolowy 70% poj. 30 ml
Producent: ESENT
Cena:

35,52 zł

szt.
zobacz więcej
Kwas Laktobionowy 10 g Kwas Laktobionowy 10 g
Cena:

18,31 zł

szt.
zobacz więcej
Kwas Laktobionowy 100 g Kwas Laktobionowy 100 g
Cena:

149,76 zł

szt.
zobacz więcej
Kwas Glikolowy 70%  poj. 10 ml Kwas Glikolowy 70% poj. 10 ml
Producent: ESENT
Cena:

12,44 zł

szt.
zobacz więcej
Kwas kojowy 99,5 % 10 g Kwas kojowy 99,5 % 10 g
Producent: ESENT
Cena:

20,50 zł

szt.
zobacz więcej
Liposomy z kwasem azelainowym 10ml Liposomy z kwasem azelainowym 10ml
Producent: ESENT
Cena:

27,11 zł

Cena regularna: 31,90 zł

Najniższa cena: 27,11 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość

Do czego używane są kwasy hydroksylowe?

Nazwa: kwasy hydroksylowe może niewiele mówić. Znacznie częściej, na opakowaniach produktów widzimy nazwy AHA czy BHA. To właśnie te substancje należą do grupy eksfoliantów. Złuszczają one naskórek, ale jednocześnie pielęgnują skórę.

Kwasy hydroksylowe dzielimy na trzy grupy. Alfa-hydrokwasy (AHA) działają w najsilniejszy sposób. Z jednej strony dają najlepsze efekty, z drugiej – największe jest prawdopodobieństwo podrażnienia skóry, warto więc zaczynać ich stosowanie spokojnie. Kwasy PHA, czyli poli-hydrokwasy są najłagodniejsze, więc pielęgnację tego rodzaju produktami można zacząć właśnie od nich. Dostępna jest także trzecia grupa – beta-hydrokwasy, znane jako BHA.

Jak stosować kwas hydroksylowy?

Stosując kwasy hydroksylowe warto przestrzegać pewnych zasad. Nie powinno się łączyć ich z retinolem, mogą bowiem w większym stopniu podrażnić skórę. Warto też na początku włączyć do pielęgnacji niższe stężenia i stopniowo je zwiększać, tak aby pozwolić cerze na przyzwyczajenie się do substancji. 

Kwasy stosować możemy w kremach, maseczkach czy tonikach. Sprawdzą się świetnie również jako składnik peelingu. Na początek warto zacząć od delikatnie złuszczającego toniku, stosowanego na noc. 

Warto mieć też na względzie, że kwasy mają właściwości fotouczulające. W związku z tym, nie zaleca się ich stosowania w lecie. Najlepiej jest używać ich na noc, a w czasie trwania kuracji włączyć do pielęgnacji wysokie filtry UV, niezależnie od pory roku. Niestosowanie się do tych zaleceń może skutkować powstaniem poparzeń słonecznych i przebarwień.

Czy warto kupić kwasy hydroksylowe?

Kwasy hydroksylowe w rozsądny sposób włączone do pielęgnacji mogą bardzo poprawić stan naszej cery. Dlatego też warto się nimi zainteresować i sprawdzić na skórze ich działanie.

Kwasy AHA są polecane osobom ze skórą dojrzałą lub trądzikową. Ich funkcją jest rozjaśnianie cery, nawilżanie, przywracanie elastyczności. Mogą one w widoczny sposób zmniejszyć widoczność zmarszczek, usunąć powstałe przebarwienia związane z fotostarzeniem. Kwasy AHA nie nadają się dla osób o cerze naczynkowej lub bardzo wrażliwej, z uwagi na możliwość podrażniania. Wśród najbardziej popularnych kwasów AHA wyróżnić należy kwas glikolowy. Jest on pozyskiwany z trzciny cukrowej i owoców (na przykład z winogron). Bierze udział w przyspieszeniu syntezy kolagenu, sprawia, że lepiej działa odnowa komórkowa. Innym kwasem AHA jest kwas mlekowy – złuszcza naskórek, ale jednocześnie nawilża i działa antybakteryjnie. Często wykorzystywany w kosmetyce jest również kwas migdałowy. Pozyskuje się go nie tylko z migdałów, ale również z brzoskwiń i moreli. Dobrze działa na cerę przetłuszczającą się, trądzikową. Złuszcza i hamuje łojotok. Co więcej, ma zdolność stymulowania produkcji kwasu hialuronowego, co dodatkowo ujędrnia i nawilża skórę.     

Grupa kwasów BHA jest znacznie bardziej ograniczona. W kosmetyce używa się wyłącznie kwasu salicylowego. Ma on pochodzenie roślinne, pozyskuje się do z krzewów malin, róż czy z kwiatów rumianku. Kwas ten przenikać może do głębokich warstw skóry, działa antybakteryjnie, przeciwtrądzikowo. Jest dobrym produktem dla osób, które zmagają się z problemem zaskórników, zablokowanych porów. Kwas ten jest łagodniejszy niż kwas AHA, dlatego też lepiej sprawdzi się posiadaczom wrażliwej cery.             

W ostatniej grupie kwasów – PHA znajdziemy glukonolakton, glukoheptanolakton i kwas laktobionowy. Substancje te działają podobnie jak kwasy AHA, ale są zdecydowanie łagodniejsze, dzięki czemu nie powodują zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Stosowane regularnie kwasy PHA oczyszczają skórę, ujędrniają ją i pozytywnie wpływają na poziom jej nawilżenia. Sprawdzą się osobom, które mają problemy z pękającymi naczynkami.   

Kwasy hydroksylowe - ceny

Kwasy hydroksylowe są popularnym składnikiem wielu kosmetyków. Ich cena będzie się różnić zależnie od marki, stężenia. Za kilkadziesiąt złotych kupimy na przykład tonik. Warto zainteresować się półproduktami, które dodać można do kosmetyków. 30 ml kwasu glikolowego o stężeniu 70% to koszt około 32 złotych, za 100 g kwasu laktobionowego zapłacimy 14 złotych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium