Proteiny Ryżu - hydrolizowane 100 ml Proteiny Ryżu - hydrolizowane 100 ml
Producent: AMT
Cena:

56,39 zł

( 1 litr = 563,90 zł )

Cena regularna: 63,36 zł

Najniższa cena: 56,39 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Hexapeptide-11 , anti-aging   10 ml Hexapeptide-11 , anti-aging 10 ml
Producent: AMT
Cena:

32,31 zł

szt.
zobacz więcej
Perły hydrolizowane - 20 ml Perły hydrolizowane - 20 ml
Producent: AMT
Cena:

31,67 zł

( 1 litr = 1 583,50 zł )
szt.
zobacz więcej
Biotyna w liposomach 10 ml Biotyna w liposomach 10 ml
Producent: AMT
Cena:

26,69 zł

( 1 litr = 2 669,00 zł )

Cena regularna: 29,99 zł

Najniższa cena: 26,09 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Proteiny Ryżu - hydrolizowane 30 ml Proteiny Ryżu - hydrolizowane 30 ml
Producent: AMT
Cena:

23,02 zł

Cena regularna: 25,87 zł

Najniższa cena: 23,02 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Czym są liposomy?

Czym są liposomy? Stanowią one mikroskopijne cząsteczki, dzięki którym w głąb skóry przenoszone są aktywne substancje odżywcze w kosmetykach. To właśnie możliwość transportowania składników w głębsze warstwy skóry pozwala na jej lepsze odżywienie, zwiększa ono skuteczność oddziaływania kosmetyku na tkankę. Liposomy charakteryzują się specyficzną budową, przypominającą micele. Sam przedrostek "lipo" oznacza tłuszcz, który jest niezbędny w przenoszeniu substancji aktywnych, ochrony w czasie transportu i ich rozpuszczaniu. 

Liposomy mogą przechowywać różne substancje – na przykład enzymy, hormony, leki. Dzięki temu są tak popularne w farmacji, ale również w kosmetyce. W tej ostatniej branży zaczęły się pojawiać już w latach 60-tych XX wieku, ale dopiero dwie dekady później stały się naprawdę pożądane. Istotne jest, iż liposomy są bezpieczne i pozwalają na to, aby transportowana substancja była uwalniana stopniowo. Dzięki temu, działanie kosmetyku, w którym liposomy są wykorzystywane jest wydłużone.

Warto też wiedzieć, że liposomy nawilżają skórę, odżywiają ją i sprawiają, że odbudowana jest jej bariera hydrolipidowa (chroni ona przed utratą wody zarówno naskórek jak i głębsze warstwy skóry). Te funkcje liposomów czynią je jednymi z niezwykle istotnych substancji, które biorą udział w pielęgnacji.

Czym są peptydy?

Coraz popularniejsze stają się także peptydy. Często mówi się o nich na przykład w kontekście wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej. Są one krótkołańcuchowymi białkami, zbudowanymi z maksymalnie stu aminokwasów. Ich rola jest nieodzowna w budowaniu tkanek, w procesach fizjologicznych zachodzących w organizmie. Im człowiek jest starszy, tym bardziej maleje ilość peptydów w skórze, co ma wpływ na starzenie się organizmu. Ponieważ peptydy są niewielkie, z łatwością przenikają wgłąb skóry.

Ile mogą kosztować liposomy i peptydy?

Liposomy i peptydy mają różne ceny, w zależności od konkretnej substancji. Krem drogeryjny z nimi w składzie może nas kosztować nawet kilkaset złotych. Dobrym pomysłem jest kupienie osobnego kompleksu, który dodamy do konkretnego kosmetyku. 20 ml kompleksu liposomowego może kosztować zaledwie kilkanaście złotych. Nieco droższe są peptydy - kompleks liposomowy z heksapeptydem to koszt około 36 złotych za 10 ml produktu, peptyd przeciwzmarszczkowy o tej samej objętości będzie kosztować około 50 złotych.

Czy warto kupować liposomy i peptydy?

Liposomy i peptydy w korzystny sposób oddziałują na skórę, dlatego też zdecydowanie warto w nie inwestować. Liposomy można bez problemu kupić w formie osobnego kompleksu liposomowego lub jako składnik konkretnego kosmetyku. Kompleks liposomowy nie powinien być nakładany bezpośrednio na skórę, należy go rozcieńczyć. Można to zrobić wodą, albo dodać substancję na przykład do kremów czy mleczek, jako swoisty booster, zwiększający działanie kosmetyku, poprawiający jego właściwości i skuteczność.

Z uwagi na swoje właściwości liposomy są składnikami kosmetyków anti i slow-aging, znajdują się w kremach przeciwzmarszczkowych. Warto tu wspomnieć, że w profilaktyce oznak starzenia, niezwykle istotne jest nawilżanie. Także w tego rodzaju kosmetykach stosuje się właśnie liposomy. Są one też składnikami produktów ujędrniających, zwalczających rozstępy, działają na cerę naczynkową. Żeby zwiększyć skuteczność działania takich kosmetyków, należy je nakładać wieczorem na oczyszczoną skórę. Nadają się one do stosowania raz, kilka razy w tygodniu – nie codziennie.

Peptydy są także szeroko stosowane w pielęgnacji skór z pierwszymi oznakami starzenia się, zmagającymi się z problemem utraty jędrności czy elastyczności. Niektórzy nazywają je "nieinwazyjnym botoksem" ponieważ mają zdolność wygładzania zmarszczek, co więcej, wspomagają syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu twarz przez dłuższy czas zachowuje młody wygląd. 

Warto kupować peptydy, aby dodawać je do kremów czy serum lub też inwestować w kosmetyki z peptydami w składzie. Są istotnym elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej. Nie powinno ich łączyć się z witaminą C oraz kwasami AHA i BHA, ponieważ obniży to efektywność ich działania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium