Producent
Cena
-
od
do
Macerat z Kocanki 50 ml
Metryka produktu : Macerat z Kocanki w oleju z pestek winogron 50 ml
Nazwa produktu Helichrysum Arenarium Flower Extract
INCI Name : Helichrysum Arenarium Flower Extract/Vitis Vinifera Seed Oil
Status : Natural
CAS-No 8024-22-4/85665-35-6
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Macerat z Krwawnika 50 ml
Metryka produktu : Macerat z Krwawnika w oleju z pestek winogron 50 ml
Nazwa produktu Achillea Millefolium Extract
INCI Name Achillea Millefolium Extract/Vitis Vinifera Seed Oil
Status Natural
CAS-No 84082-83-7/8001-25-0
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Czym są maceraty olejowe?
Maceraty olejowe to oleje roślinne, które powstają z kwiatów, ziół, owoców lub liści, w procesie maceracji. Maceracja polega na zalaniu rozdrobnionych roślin olejem. Może ona przebiegać na ciepło lub na zimno. W jej wyniku z roślin są wydobywane wszystkie cenne składniki rozpuszczalne w tłuszczach, między innymi witaminy czy minerały. Maceraty olejowe są więc bardzo cennymi składnikami w pielęgnacji skóry, włosów czy paznokci. Możesz użyć ich do stworzenia praktycznie każdego kosmetyku: mleczka do demakijażu, kremu ochronnego na słońce czy maski do włosów.
Jaki macerat olejowy kupić?
Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki masz typ skóry czy włosów i jakie ich problemy chcesz pokonać lub złagodzić. Oto kilka podpowiedzi:
- Macerat marchwiowy - poprawia kolor skóry, chroni ją przed wolnymi rodnikami i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Takie maceraty olejowe warto więc stosować, gdy chcesz chronić skórę przed słońcem w naturalny sposób albo nadać jej zdrowy złoty kolor.
- Macerat z jagód goji - znajdujące się w nim składniki pobudzają produkcję kolagenu, dbają o jędrność skóry, nawilżają ją
i neutralizują wolne rodniki. Warto dodawać go do kosmetyków o działaniu przeciwstarzeniowym, także tych pod oczy.
Takie maceraty olejowe świetnie sprawdzają się też jako składniki masek do włosów. - Macerat ze spiruliny - znajdujące się w tym maceracie algi morskie poprawiają krążenie krwi i limfy, a także mają działanie odchudzające i ujędrniające. Dlatego maceraty olejowe ze spiruliną możesz stosować w zastępstwie balsamów do ciała ujędrniających albo antycellulitowych. Algi mają też świetne działanie przeciwstarzeniowe, detoksykujące, dobrze natłuszczają ciało oraz paznokcie.
- Macerat ze skrzypu polnego - warto wykorzystać go do pielęgnacji włosów i paznokci. Skrzyp polny zawiera wiele składników o działaniu przeciwzapalnym. Dlatego jego maceraty warto stosować przy problemach z łupieżem, przetłuszczaniem się włosów, trądzikiem. Skrzyp wzmacnia też paznokcie i przyspiesza ich porost.
- Macerat z nagietka - zawiera duże ilości karotenoidów i flawonoidów, dlatego wykazuje właściwości regenerujące.
Jest polecany do podrażnionej, szorstkiej, popękanej skóry, a nawet do łagodzenia odmrożeń czy poparzeń. Ponieważ jest bardzo delikatny, może być stosowany nawet do demakijażu, a także do pielęgnacji skóry dzieci. Często jest też wykorzystywany do olejowania włosów suchych i zniszczonych. - Macerat z kasztanowca - świetnie sprawdza się w przypadku skóry naczyniowej czy ze skłonnościami do obrzęków.
W nasionach kasztanowca znajdują się cenne dla skóry kwasy tłuszczowe, między innymi oleinowy, palmitynowy czy stearynowy, które działają właśnie przeciwobrzękowo, a także przyspieszają gojenie. Można go stosować jako balsam do ciała przy opuchnięciach nóg, w kosmetykach antycellulitowych, a także tych wzmacniających naczynka. - Macerat z macierzanki - można go stosować do demakijażu, łagodzenia trudno gojących się ran, pielęgnacji przetłuszczających się włosów, a także do łagodzenia stanów zapalnych skóry.
Dlaczego warto kupić macerat olejowy?
Maceraty olejowe, przez sposób ich przygotowywania, pozwalają maksymalnie wykorzystać dobroczynne właściwości kwiatów, owoców czy ziół. W procesie maceracji wszystkie najcenniejsze składniki roślin zostają bowiem zachowane. Dzięki temu macerat zawiera najwyższe możliwe stężenia witamin czy minerałów rozpuszczalnych w tłuszczach, jakie znajdują się w danym owocu, kwiecie czy roślinie. Stosując je w codziennej pielęgnacji możesz więc jeszcze lepiej zadbać o skórę i włosy, niż do tej pory.
Ile kosztuje macerat olejowy?
Maceraty olejowe różnią się między sobą sposobem pozyskiwania (na ciepło czy zimno), co może wpłynąć na ich cenę. Podobnie jak też ich pojemność oraz rodzaj użytego do maceracji składnika. Niektóre roślinny są trudniejsze do pozyskania, rzadsze i przez to bardziej kosztowne. Ceny maceratów roślinnych zaczynają się zazwyczaj od kilkunastu złotych za pojemność ok. 50 ml, a kończą nawet na kilkudziesięciu złotych. Najcenniejsze, w dużych pojemnościach, mogą kosztować nawet kilkaset złotych.