Olejek  z Kory Cynamonowca 10 ml. Olejek z Kory Cynamonowca 10 ml.
Producent: ESENT
Cena:

13,72 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Bergamota 10 ml Olejek eteryczny Bergamota 10 ml
Producent: ESENT
Cena:

10,83 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Bergamota 50 ml Olejek eteryczny Bergamota 50 ml
Producent: ESENT
Cena:

39,32 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Cedrowy 10 ml. Olejek eteryczny Cedrowy 10 ml.
Producent: ESENT
Cena:

10,10 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Cedrowy 50 ml. Olejek eteryczny Cedrowy 50 ml.
Producent: ESENT
Cena:

39,32 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Cytronelowy 10 ml. Olejek eteryczny Cytronelowy 10 ml.
Producent: ESENT
Cena:

11,18 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Cytrynowy 10 ml Olejek eteryczny Cytrynowy 10 ml
Producent: ESENT
Cena:

10,10 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Geraniowy 10 ml. Olejek eteryczny Geraniowy 10 ml.
Producent: ESENT
Cena:

19,85 zł

szt.
zobacz więcej
Olejek eteryczny Geraniowy 50 ml. Olejek eteryczny Geraniowy 50 ml.
Producent: ESENT
Cena:

79,37 zł

szt.
zobacz więcej

Olejek eteryczny - co to jest?

W kosmetyce czy aromaterapii z powodzeniem stosuje się olejki eteryczne. Są one rodzajem lotnej mieszaniny, składającej się z nawet kilkudziesięciu związków chemicznych. Magazynowane są one w roślinach, ich korzeniach, liściach, kwiatach, owocach czy nawet nasionach.

Jak pozyskuje się olejki eteryczne? Najczęstszą metodą jest metoda destylacji. Olejki można wydobyć z suszonych, albo ze świeżych części roślin. W przypadku cytrusów stosuje się metodę wyciskania.

Jak stosować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne można stosować na różne sposoby, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Nadają się one do miejscowego stosowania na skórę, można je wykorzystać z powodzeniem w aromaterapii lub w inhalacjach. Stosowanie na skórę można połączyć z aromaterapią. Na przykład olejek lawendowy wcierany w skronie przed snem ułatwia zasypianie, koi. 

Żeby najpełniej skorzystać z zalet aromaterapii, olejek można wlać do górnej części ceramicznego kominka. Świeczka podgrzeje substancję, co pozwoli uwolnić zapach. Można też połączyć aromaterapię z pielęgnacją skóry i olejek dodać do kąpieli w wannie lub też do sauny. Warto sprawdzić też jak olejek sprawdza się w nawilżaczu powietrza.

W pielęgnacji skóry można olejki stosować punktowo, mieszać je z kosmetykami lub też przy ich użyciu wykonać masaż skóry.

Inhalacje można wykonać domowym sposobem. Do wody zagotowanej w garnku dolać wystarczy kilka kropel olejku i oddychać parą powstałą w ten sposób.

Czy warto kupować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne mają zbawienny wpływ na organizm. W zależności od tego jakiego działania oczekujemy, powinniśmy wybrać inny produkt.

Są olejki, działają antyseptycznie. Hamują rozwój drobnoustrojów. Tak działa na przykład olejek goździkowy czy cynamonowy. Są też takie, które świetnie sprawdzą się podczas infekcji, do inhalacji – na przykład olejek sosnowy czy tymiankowy. Mają one działanie wykrztuśne.

Olejek z drzewa herbacianego będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się zatkanymi, bolącymi zatokami. Wspomniany już olejek lawendowy nie tylko pomaga walczyć z bezsennością, ale też uspokaja, pomaga zwalczać trądzik. W okresie jesienno-zimowym, szczególnie polecany jest olejek pomarańczowy. Poprawia on nastrój, niweluje napięcie nerwowe. Warto zwrócić uwagę na właściwości olejku eukaliptusowego. Jest jednym z najsilniejszych olejków, dlatego też zaleca się używanie go w niewielkich ilościach. Może pomóc na przykład w przypadku przeziębienia, ale i również na obolałe stawy. Wartościowy jest także olejek cytrynowy. Można go nakładać miejscowo na skórę, w celu zminimalizowania stanów zapalnych. W aromaterapii sprawdza się olejek cedrowy, który ma pozytywny wpływ na pracę mózgu – pomaga się skoncentrować, obniża poziom stresu. Działa też dobrze na skórę, reguluje produkcję sebum, zwalcza trądzik, chroni skórę przed zanieczyszczeniami miejskimi. Popularny jest także olejek sosnowy. Przeciwdziała suchości skóry i łagodzi stany zapalne. Stosowany w aromaterapii obniża poziom zmęczenia, dodaje energii, relaksuje. Osobom, które walczą z trądzikiem, poleca się olejek rozmarynowy. Jest on przeciwbakteryjny, detoksykujący, przeciwzapalny i antyseptyczny, dzięki czemu ogranicza powstawanie zmian skórnych. Warto zwrócić uwagę także na olejek szałwiowy. Świetnie sprawdza się w eliminacji rozstępów, przebarwień. Przeciwdziała podrażnieniom skóry, działa pobudzająco na cały organizm. Co ciekawe, ma wpływ na poprawę pamięci. Jest też substancją nawilżającą.

Długo można by jeszcze wymieniać właściwości różnych olejków – warto wypróbować chociaż kilka z nich i sprawdzić jakie mogą nam przynieść korzyści. Olejki eteryczne dają nam bogactwo tego, co w naturze najlepsze.

Ceny olejków eterycznych

Olejki eteryczne można kupić już za kilka, kilkanaście złotych. Dostępna jest bardzo szeroka oferta tego typu produktów. 10 ml olejku cedrowego kosztuje niecałe 10 złotych, podobna jest cena olejku cytrynowego lub eukaliptusowego. Droższy jest olejek geraniowy - kosztuje około 18 złotych za taką samą pojemność. Generalnie, nie są to produkty drogie, szczególnie w kontekście tego jak szerokie mają zastosowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium