Ałun
Ałun potasowy to naturalny kryształ znany ludzkości jeszcze przed narodzinami Chrystusa. Złoża ałunu rozsiane są po całym świecie, a jego wydobycie nadal ma się dobrze. Pierwsze wzmianki historyczne o stosowaniu tego minerału jako naturalnej ochrony przed nadmierną potliwością odkryto w starożytnym Egipcie i Chinach. Starożytni Rzymianie i Grecy rozpowszechnili go w Europie jako dezodorant oraz środek kosmetyczny i tamujący niewielkie krwawienia.
Naturalny antyperspirant
Współczesne badania wielokrotnie potwierdziły wiedzę naszych przodków o tym krysztale. Wykazuje właściwości ściągające i odkażające, przy czym nie jest absorbowany przez skórę, lecz tworzy na niej ochronną warstwę.
Stosowanie sztyftów ałunowych wytwarza niekorzystne dla rozwoju bakterii warunki oraz nie blokuje porów skóry. Ałun nie tylko zmniejsza potliwość skóry, lecz także hamuje rozwój drobnoustrojów w niewentylowanych miejscach ciała (np. pod pachami), dzięki czemu pot posiada neutralny zapach. Stosowany zarówno jako dezodorant, jak i środek zatrzymujący krwawienie, ałun potasowy nie pozostawia ciemnych przebarwień na skórze, ani nie przebarwia ubrań.
...i nie tylko
Kryształ przyspiesza gojenie ran i zabliźnia wypryski skórne. Aplikowany na nieuszkodzoną skórę nie powoduje żadnych podrażnień, a przede wszystkim – odczynów alergicznych. Warto stosować ałun w miejscach podatnych na infekcje oraz po goleniu i depilacji. Poza zahamowaniem krwawienia, wytworzona bariera pozwoli nam zapomnieć o irytujących swędzących krostkach i zaczerwienieniach po usuwaniu owłosienia.
Ałun - dla kogo?
Ałun w szczególności polecany jest osobom chcącym oczyścić cerę z wyprysków. Kryształ ten coraz częściej stosują młode osoby z cerą trądzikową. Ochronna warstwa wytworzona przez rozpuszczony kryształ nie jest wyczuwalna, a chroni cerę przed rozwojem wyprysków nawet przez kilka godzin po jednokrotnym użyciu. Regularnie stosując ałun, szybko zauważy się stanowczą redukcję ilości wyprysków i wygładzenie skóry. Przy łagodnych postaciach trądziku możliwe jest utrzymanie czystej cery przy wyłącznym stosowaniu sztyftu ałunowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl