Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Olejki eteryczne uzyskuje się z pachnących części roślin, najczęściej poprzez destylację przy użyciu pary wodnej, ekstrakcję alkoholem lub wyciskanie, czyli tłoczenie na zimno. Metoda zależna jest od wybranego surowca roślinnego. Olejki eteryczne mają bardzo skomplikowany skład, znacznie bogatszy od ich syntetycznych odpowiedników.
Właściwości olejków eterycznych
Olejki eteryczne wykazują właściwości dezynfekcyjne, a także hamują rozwój drobnoustrojów. Działają również przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Redukują napięcie nerwowe, dają poczucie odprężenia – dlatego są tak bardzo cenione w aromaterapii. Nie bez znaczenia są także ich właściwości regeneracyjne– pobudzają skórę do odbudowy oraz przyspieszają odnowę komórek. Olejki eteryczne łagodzą bóle mięśni stawów, kaszel, katar, przynoszą ulgę przy kobiecych dolegliwościach. Mogą działać także odprężająco, redukować zmęczenie oraz poprawiać humor. Niemal każdy olejek eteryczny działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przeciwwirusowo.
Niezwykła moc zapachu – zastosowanie olejków eterycznych
Już w starożytności w Egipcie, Chinach czy Indiach doceniano korzystny wpływ olejków eterycznych na zdrowie psychofizyczne człowieka. Współcześnie znajdują zastosowanie w dermatologii, medycynie naturalnej i aromaterapii.
W domowym zaciszu można wcierać rozcieńczony olejek w skórę twarzy lub wykorzystać go do masażu całego ciała. Warto wypróbować także kąpiel z dodatkiem olejku eterycznego, która przyniesie wyraźne korzyści nie tylko dla ciała ale również umysłu.
Aromaterapia dla ciała i umysłu
Aromaterapia, czyli terapia zapachem, polega na wprowadzeniu olejków eterycznych do organizmu. Może się to odbyć poprzez drogi oddechowe (wdychanie, inhalacje) lub poprzez skórę (masaże, kąpiel). W zależności od dolegliwości wybiera się odpowiedni olejek, który pomaga osobie poddającą się aromaterapii odzyskać równowagę ciała i umysłu. Aromaterapii nie powinny jednak poddawać się kobiety w ciąży, małe dzieci oraz alergicy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl