Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Do darmowej dostawy 149.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Surowce nawilżające to składniki o działaniu nawilżającym, stosowane w kosmetykach do twarzy, ciała, włosów i paznokci. Należą do nich zarówno proste surowce, jak oleje roślinne i masła, jak i składniki wodne — kwas hialuronowy, prowitamina B5 (D-pantenol) czy specjalistyczne kompleksy nawilżające.

Nawilżenie to podstawa większości receptur pielęgnacyjnych. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać surowiec nawilżający do potrzeby i jak wprowadzić go do własnej formuły.

Surowce nawilżające

  • <
  • 1
  • |
  • 2
  • >
 KOPSOYATOL Bioferment sojowy20 ml KOPSOYATOL Bioferment sojowy20 ml
Producent: KUMAR ORGGANIC
22,87 zł 26,90 zł
Najniższa cena: 23,40 zł
( 1 litr = 1 143,50 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
ADA (Azelamidopropyl Dimethyl Amine)  10 ml (skóra i włosy) ADA (Azelamidopropyl Dimethyl Amine) 10 ml (skóra i włosy)
Producent: ESENT
69,99 zł
( 1 litr = 6 999,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Aktywne komórki macierzyste z Nagietka (EGZOSOMY) 10 ml Aktywne komórki macierzyste z Nagietka (EGZOSOMY) 10 ml
Producent: INNOVA BM
42,49 zł 49,99 zł
Najniższa cena: 43,49 zł
( 1 litr = 4 249,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Aktywne komórki macierzyste z Nagietka (EGZOSOMY) 50 ml Aktywne komórki macierzyste z Nagietka (EGZOSOMY) 50 ml
Producent: INNOVA BM
178,49 zł 209,99 zł
Najniższa cena: 182,69 zł
( 1 litr = 3 569,80 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Aktywny ekstrakt z mchu  10 g Aktywny ekstrakt z mchu 10 g
Producent: ESENT
50,85 zł 59,82 zł
Najniższa cena: 49,05 zł
( 1 kg = 5 085,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Chrono Chardy 10 ml  ekstrakt z winogron Chardonnay Chrono Chardy 10 ml ekstrakt z winogron Chardonnay
Producent: ESENT
23,19 zł
( 1 szt. = 2 319,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Chrono Chardy 20 ml  ekstrakt z winogron Chardonnay Chrono Chardy 20 ml ekstrakt z winogron Chardonnay
Producent: ESENT
41,59 zł
( 1 litr = 2 079,50 zł )
szt.
zobacz więcej
Kolagen roślinny CollaPlant Z  100 ml Kolagen roślinny CollaPlant Z 100 ml
Producent: TRI-K
70,90 zł 83,41 zł
Najniższa cena: 72,57 zł
( 1 szt. = 709,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kolagen roślinny CollaPlant Z  30 ml Kolagen roślinny CollaPlant Z 30 ml
Producent: TRI-K
32,68 zł 38,45 zł
Najniższa cena: 33,45 zł
( 1 litr = 990,30 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KOPCAROTOL Bioferment z Korzenia Marchwi  20 ml. KOPCAROTOL Bioferment z Korzenia Marchwi 20 ml.
Producent: KUMAR ORGGANIC
22,94 zł 26,99 zł
Najniższa cena: 23,48 zł
( 1 litr = 1 147,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KOPRADITOL Bioferment z rzodkwi 20 ml KOPRADITOL Bioferment z rzodkwi 20 ml
Producent: KUMAR ORGGANIC
22,94 zł 26,99 zł
Najniższa cena: 23,48 zł
( 1 litr = 1 147,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kwas ferulowy  10 g Kwas ferulowy 10 g
Producent: ESENT
22,63 zł
( 1 kg = 2 263,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Kwas ferulowy  100 g Kwas ferulowy 100 g
Producent: ESENT
164,13 zł
( 1 kg = 1 641,30 zł )
szt.
zobacz więcej
Kwas hialuronowy 2% żel 30 ml – hialuronian sodu Kwas hialuronowy 2% żel 30 ml – hialuronian sodu
Producent: ESENT
12,79 zł
( 1 litr = 387,58 zł )
szt.
zobacz więcej
Kwas hialuronowy 4% żel 30 ml – hialuronian sodu Kwas hialuronowy 4% żel 30 ml – hialuronian sodu
Producent: ESENT
19,96 zł
( 1 litr = 604,85 zł )
szt.
zobacz więcej
Lanolina bezwodna 100 g Lanolina bezwodna 100 g
Producent: ESENT
25,93 zł
( 1 kg = 259,30 zł )
szt.
zobacz więcej
Lanolina bezwodna 200 g Lanolina bezwodna 200 g
Producent: ESENT
40,72 zł
( 1 kg = 203,60 zł )
szt.
zobacz więcej
Masło (olej) Batana NIERAFINOWANE, tłoczone na zimno 100 ml Masło (olej) Batana NIERAFINOWANE, tłoczone na zimno 100 ml
Producent: ESENT
34,99 zł
( 1 szt. = 349,90 zł )
szt.
zobacz więcej
Masło mango 200 ml - Mangifera Indica Seed Butter Masło mango 200 ml - Mangifera Indica Seed Butter
Producent: ESENT
32,96 zł
( 1 litr = 164,80 zł )
szt.
zobacz więcej
  • <
  • 1
  • |
  • 2
  • >

Nawilżanie w pielęgnacji — dlaczego jest ważne

Odpowiednie nawilżenie wpływa na komfort i wygląd skóry oraz włosów — dobrze nawilżona skóra wygląda gładziej i bardziej promiennie, a włosy są łatwiejsze w rozczesywaniu. Surowce nawilżające działają na różne sposoby: jedne wiążą wodę w warstwie powierzchniowej (humektanty), inne tworzą film ograniczający jej odparowywanie (emolienty i substancje okluzyjne). Dobrze skomponowana receptura często łączy oba mechanizmy.


Surowce nawilżające — jak dobrać

  • Kwas hialuronowy — jeden z najskuteczniejszych składników wiążących wodę; intensywnie nawilża i poprawia wygląd skóry. Dostępny w różnych masach cząsteczkowych, które różnią się sposobem działania na powierzchni skóry.
  • Prowitamina B5 (D-pantenol) — składnik nawilżający i kondycjonujący, poprawiający wygląd i komfort skóry oraz włosów.
  • Oleje roślinne i masła — natłuszczają i zmiękczają skórę, ograniczają uczucie suchości; proste, uniwersalne i niedrogie surowce nawilżające.
  • Gliceryna i inne humektanty — wiążą wodę i wspierają nawilżenie w fazie wodnej receptury.
  • Specjalistyczne kompleksy nawilżające — surowce o bardziej złożonym składzie, dedykowane recepturom nawilżającym.

Szczegółowy skład, właściwości i sposób użycia każdego surowca znajdziesz w opisie konkretnego produktu.


Jak stosować surowce nawilżające w recepturach

  • Oleje można dodawać bezpośrednio do odżywek, masek czy fazy olejowej emulsji.
  • Kwas hialuronowy (proszek) jest higroskopijny — oprósz nim powierzchnię wody i pozostaw do samodzielnej hydratacji (nawet kilka godzin), a dopiero potem delikatnie wymieszaj. Nie wsypuj „na raz" i nie mieszaj energicznie.
  • Składniki aktywne dodawaj w stężeniach zalecanych przez producenta — często są to niewielkie wartości, dobrane tak, aby nie podrażniały skóry.
  • Każda receptura zawierająca wodę wymaga konserwantu.

Gotowy kosmetyk wymaga oceny bezpieczeństwa zgodnie z rozporządzeniem (WE) 1223/2009.


Dokumentacja i oferta ESENT

Do surowców ESENT dołączamy Kartę Techniczną (TDS) oraz Kartę Charakterystyki (SDS/MSDS) — do pobrania na kartach produktów. Certyfikat Analizy (CoA) dla partii udostępniamy na żądanie.

W ofercie znajdziesz pełen wybór surowców nawilżających oraz pozostałe składniki potrzebne do receptur — oleje, masła, hydrolaty, emulgatory i składniki aktywne. Działamy na polskim rynku od 2012 roku. Masz pytania o dobór surowca lub dokumentację? Napisz: [email protected].

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium