Mielone nasiona owoców jako bazy peelingów – dlaczego warto je wybrać?
Mielone nasiona owoców jako bazy peelingów – dlaczego warto je wybrać?

Mielone nasiona owoców jako bazy peelingów – dlaczego warto je wybrać?

Peelingi z pestek owoców zapewniają mechaniczne złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka. O tym, że warto wykonywać takie zabiegi, nikogo przekonywać nie trzeba. Dobrze natomiast wiedzieć, dlaczego to właśnie zmielone nasiona są bardzo dobrym wyborem jako peeling wprost z natury.

Naturalny peeling – dodatkowe odżywienie

Peelingi z nasion owoców potrafią zdziałać dla skóry dużo więcej niż kosmetyki oparte na sztucznych drobinkach. Oprócz mechanicznego złuszczania, które osiąga się poprzez pocieranie skóry, zapewniają one dodatkową porcję składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, przeciwutleniacze i inne roślinne związki organiczne. Przykładowo, zmielone nasiona czerwonej porzeczki lub peeling z nasion dzikiej róży to bogate źródło kwasów owocowych, które rewitalizują skórę i wspomagają działanie złuszczające, jednocześnie nawilżając cerę.

Przy zastosowaniu peelingu ze zmielonych nasion owoców nie tylko pozbędziemy się martwego naskórka i pobudzimy skórę do regeneracji, ale także dostarczymy jej od razu w trakcie zabiegu składników odżywczych i wzmacniających. Taki peeling jeszcze lepiej przygotuje cerę na działanie kremu lub serum, które nałożymy na oczyszczoną skórę. 

https://esent.pl/pl/p/Mielone-nasiona-czarnej-porzeczki-baza-do-peelingu-100-g/181

https://esent.pl/pl/p/Mielone-nasiona-dzikiej-rozy-baza-do-peelingu-100-g/587

Moc działania peelingu

Naturalne peelingi mechaniczne mają drobinki ostrzejsze niż te sztuczne, gdyż nie są one idealnie okrągłe. Z drugiej jednak strony, po połączeniu z olejem, jogurtem lub żelem do mycia, zmielone nasiona stają się bardziej miękkie. Można więc uzyskać różną intensywność działania peelingu, redukując siłę nacisku podczas używania specyfiku. Można też dowolnie dobrać ilość drobinek i gęstość mikstury. W ten sposób uzyskamy peeling odpowiedni zarówno do skóry twarzy i dekoltu, jak i pozostałych partii ciała.

Bez szkodliwych substancji

Stosując naturalny peeling z pestek owoców masz pewność, że do twojej skóry nie przenikają potencjalnie drażniące substancje, takie jak np. zawarte w niektórych tworzywach sztucznych parabeny. Ostatnio coraz więcej mówi się, że w dłuższej perspektywie parabeny mogą być szkodliwe dla zdrowia. Peelingi ze zmielonych nasion owoców to wyłącznie naturalne składniki. Do takiej bazy można dodać dowolny płynny składnik – z kosmetycznych półproduktów, gotowych żeli i oliwek, jak również… wprost z kuchni! Masz więc całkowitą kontrolę nad tym, czego używasz do pielęgnacji swojej twarzy.

Troska o środowisko

W wielu gotowych peelingach mechanicznych dostępnych w drogeriach rolę złuszczających drobinek pełnią kuleczki zrobione z plastiku. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to dużym problem. Takie drobinki mogą przedostawać się do gleby i wód, ostatecznie nawet do oceanów. Mikroplastik, na który składają się drobne cząsteczki różnego pochodzenia, jest zanieczyszczeniem trudnym do zlikwidowania i poprzez łańcuchy pokarmowe trafia ostatecznie do tego, co ląduje na naszych talerzach. Warto ograniczać zużycie sztucznych tworzyw wszędzie tam, gdzie to możliwe. Wybór bazy peelingu ze zmielonych nasion jest dla środowiska bezpieczny. Naturalne drobinki szybko się rozłożą i nie wywołają szkody w przyrodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium