Do czego służy płynny jedwab ?
Do czego służy płynny jedwab ?

Do czego służy płynny jedwab?

Włókno jedwabne znane było ludzkości już w czasach starożytnych. Za kolebkę tego cennego produktu uważa się Chiny. Istnieją dane historyczne, które świadczą o tym, że jedwabniki hodowano tam już 3600 lat p.n.e. Niezwykle wytrzymała, lekka a zarazem przyjemna w dotyku tkanina to nie wszystko, co zawdzięczamy oprzędom niepozornych motyli. Obecnie jedwab znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i może pomóc Ci w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych. 

Co zawiera jedwab?

Podstawowymi składnikami włókna jedwabnego są dwa białka: niezwykle elastyczna fibroina oraz spełniająca rolę cementującą serycyna. Pierwsza z jedwabnych protein sprawia, że jedwabna nić jest bardziej odporna na rozciąganie niż stal. W skład fibroiny wchodzą przeważnie aminokwasy takie jak: glicyna, seryna, tyrozyna i alanina. Drugie z białek nazywane jest klejem jedwabnym, gdyż cementuje fibroinowe fibryle. Głównymi aminokwasami wchodzącymi w skład serycyny są seryna, kwas asparaginowy i glicyna. Budowa chemiczna odpowiada za odmienne właściwości protein budujących jedwabną nić. Fibryna posiada strukturę fibrylarną i dużą zdolność pochłaniania wody, nawet 30-sto krotną w stosunku do swojej masy. Serycyna posiada zdolność wytwarzania membrany, zapobiegającej ucieczce wilgoci z powierzchni skóry lub włosów. Specyficzną cechą proteiny jedwabnej jest posiadanie ładunku elektrostatycznego przeciwnego do ludzkiej skóry i włosów, co pozwala jej dobrze przylegać do tych powierzchni. W ten sposób powstaje delikatny, przepuszczalny dla powietrza film zapobiegający utracie wody.

Czym jest płynny jedwab?

Białka jedwabiu, szczególnie fibryna składają się z cząsteczek o znacznej masie. Tego rodzaju molekuły nie mają zdolności przenikania w głębsze warstwy skóry. Aby taki proces mógł zajść, długie łańcuchy wymagają rozszczepienia na mniejsze fragmenty. Hydrolizowany jedwab składa się z cząsteczek o masie pozwalającej na wniknięcie w głąb skóry lub włosa, czyli wolnych aminokwasów oraz krótkich łańcuchów peptydowych. Proteiny jedwabne mają skład chemiczny podobny do ludzkich tkanek, dlatego są bardzo dobrze tolerowane i nie powodują podrażnień oraz alergii nawet w przypadku bardzo wrażliwej cery.

Walory pielęgnacyjne jedwabiu 

Jedwab w postaci płynnego hydrolizatu znakomicie nadaje się do głębokiego nawilżenia suchej skóry oraz włosów. Dzięki możliwości penetracji w głębsze warstwy cery czy włosa zapewnia doskonałą regenerację i poprawia jędrność tkanek i sprężystość włosów. Po zastosowaniu płynnego jedwabiu na skórę bardzo szybko pojawia się efekt wygładzenia i słynnej jedwabistej miękkości. Zalety tego preparatu docenią właścicielki nieposłusznych, elektryzujących się kosmyków. Dzięki ładunkowi elektrostatycznemu cząsteczek jedwabnych włosy stają się lśniące, gładkie, przestają się stroszyć i łatwo ułożyć z nich piękną fryzurę. Płynny jedwab doskonale pielęgnuje przesuszone paznokcie i skórki, przywraca płytce naturalny połysk oraz elastyczność. Wyjątkowo silne właściwości nawilżające jedwabiu hydrolizowanego sprawiają, że jest on idealnym preparatem do pielęgnacji mocno przesuszonej skóry oraz włosów. Świetnie nadaje się dla  osób o bardzo wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień cerze. 

Jak stosować jedwab hydrolizowany?

Płynny jedwab jest niezwykle wydajnym produktem. Nawet kilka kropel wystarczy, by odżywić i nawilżyć przesuszone, zniszczone włosy. W przypadku stosowania jedwabiu w charakterze odżywki do włosów należy zachować umiar, by nadmiernie nie przeciążyć kosmyków. Hydrolizat jedwabiu świetnie współgra z odżywkami do włosów, np. keratynowymi. Dzięki zdolności do wytwarzania filmu ochronnego na powierzchni włosa, skutecznie zabezpiecza włos przed utratą wody i niekorzystnym wpływem środowiska. Roztwór protein jedwabiu można łączyć z balsamami do pielęgnacji ciała lub kremami. Znakomitym pomysłem na natychmiastową poprawę kondycji cery jest użycie maseczki wzbogaconej jedwabiem hydrolizowanym. Jedwabny roztwór doskonale nadaje się do kosmetyków aplikowanych na skórę dłoni, paznokcie i skórki.

https://esent.pl/pl/p/Jedwab-Hydrolizowany-20-ml.-Plynny-Jedwab-/79

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium