Komórki macierzyste z agawy amerykańskiej 10 ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,25 zł 25.25
  ( 1 litr = 2 525,00 zł )
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.66667
Producent: AMT
Kod produktu: B4E5-556E5
Kod EAN: 5902574351951

Opis

Komórki macierzyste z agawy amerykańskiej 

Rynek kosmetyczny odnotował znaczny wzrost zainteresowania komórkami macierzystymi w ciągu ostatniej dekady. Obecnie branża kosmetyczna i pielęgnacyjna oferuje technologie komórek macierzystych, które wykorzystują komórki merystematyczne, niezróżnicowane roślinne komórki macierzyste z prostych ekstraktów komórkowych bez określonej aktywności.

Czym jednak są komórki macierzyste? Są to komórki biologiczne występujące we wszystkich organizmach wielokomórkowych, które mogą dzielić się poprzez mitozę i różnicować w różne, wyspecjalizowane typy komórek. Każda nowa komórka może pozostać komórką macierzystą lub stać się innym typem komórki o bardziej wyspecjalizowanej funkcji, np. komórką skóry, komórką mięśniową, czerwoną krwinką lub komórką mózgową! Komórki macierzyste służą przede wszystkim jako wewnętrzny system naprawczy. Komórki te mogą zasadniczo dzielić się bez ograniczeń, aby uzupełniać inne komórki lub migrować do uszkodzonych obszarów w celu naprawy tkanki.

 

Wyciąg z agawy zawiera wysoki poziom fruktozy i glukozy, a także sacharozę i polifruktozany. W kosmetykach cukry te pomagają zatrzymać wilgoć w taki sam sposób, w jaki oszczędnie przechowują rezerwy wody dla agawy. Fruktoza jest również niezbędna do stabilizacji błon komórkowych przed stresorami środowiskowymi. Ma zdolność zapobiegania hemolizie, jednocześnie pomagając utrzymać integralność błon komórkowych. Fruktoza bezpośrednio wpływa na aktywność kanałów jonowych błon komórkowych, ograniczając lub zwiększając przepływ poszczególnych jonów do i z komórek w zależności od potrzeb. Utrzymując prawidłową równowagę jonów i stabilizując samą błonę, fruktoza chroni komórki przed zagrożeniami, które w przeciwnym razie mogłyby je zniszczyć, w tym między innymi uszkodzeniami spowodowanymi ekstremalną ekspozycją na słońce. FSS Phyto-Biotics Agave wykorzystuje właściwości wiążące wilgoć nektaru z agawy, aby zmaksymalizować nawilżenie naskórka, jednocześnie stymulując syntezę kolagenu w celu uzyskania optymalnych korzyści przeciwstarzeniowych. Pomiędzy tymi korzyściami a zdolnością do stabilizacji błon komórkowych, możemy pomóc przezwyciężyć szeroki wachlarz czynników środowiskowych, które są szkodliwe dla zdrowia i piękna naszej skóry.

Badania pokazują, że roślinne komórki macierzyste mogą spowalniać starzenie się skóry poprzez obronę przed stresami zewnętrznymi , utrzymując młody wygląd skóry na dłużej.

Tak więc podstawowe  działania komórek macierzystych, to:

  • ochrona skóry przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi (pośrednio)
  • silne nawilżenie skóry i utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia - co wpływa bezpośrednio na jędrność i elastyczność skóry.
  • znaczące zwiększenie zdolności autoregeneracji skóry

Stosowanie

Produkt rozpuszczalny w wodzie, zalecane stężenie w formułach kosmetycznych od 0,5 do 10% (dawka zalecane przez producenta).

Dodawać do produktu w temperaturze poniżej 35 oC

Przechowywanie: Chronić przed bezpośrednim światłem i wilgocią w temperaturze 10°-25°C.

Metryka produktu

Komórki macierzyste z miąższu agawy amerykańskiej

INCI: gliceryna i ekstrakt z liści agawy amerykańskiej oraz filtrat Leuconostoc/Radish Root Ferment

Poziomy stosowania: 1,0% - 10,0%

Rozpuszczalność: Rozpuszczalny w wodzie

Wygląd: Przejrzysty do lekko mętnego, żółty do bursztynowego płyn
pH (1% w wodzie): 4.0 - 6.5

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Pochodzą od zalogowanych klientów sklepu ESENT.PL, nie weryfikujemy czy dany klient kupił dany produkt. Opinie są widoczne dla wszystkich, po uzyskaniu akceptacji w procesie moderowania, akceptujemy wszystkie opinie niezawierające wulgaryzmów i dotyczące danego produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium