Hialuronian Sodu Ultramałocząsteczkowy 4,5 kDa (kwas hialuronowy) 3 gram

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 34,08 zł 34.08
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.52354
Producent: ESENT
Kod produktu: 0FA2-3917F_20180219195546
Kod EAN: 5902574358141

Opis

Kwas hiularonowy jest naturalnym składnikiem wszystkich tkanek organizmu człowieka. W skórze stanowi ona nawet 50 % objętości. Odpowiada on za zdolność wiązania przez skórę wody, a co za tym idzie jej jędrność, sprężystość... w skrócie piękny wygląd. Wraz z wiekiem stężenie kwasu w skórze spada, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry, zmarszczki.

Najczęściej stosowaną w kosmetyce formą kwasu hialuronowego jest jego sól - hialuronian sodu.

Kwas hialuronowy jest bardzo często używany jako składnik kremów, balsamów itp. Niestety  jest on dodawany w niewielkich ilościach, stąd i jego działanie jest mocno ograniczone.

Sprzedawany przez nas hialuronian sodu (sól kwasu hialuronowego)  ma wielkość cząsteczkowa 4,5 kDa , zapewniający maksymalne przenikanie, natomiast nie tworzy gęstych roztworów ( nawet w "absurdalnych" stężeniach 10-20%).

Jest to produkt o stężeniu bliskim 100 % do samodzielnego przygotowania roztworu .

Przed przygotowaniem roztworu polecamy wymieszać go w stosunku 1:1 z hialuronianem sodu wielkocząsteczkowym.

Samodzielnie przygotowany roztwór hialuronianu sodu ( sól kwasu hialuronowego ) przewyższa w wielu kwestiach gotowe roztwory :

-pełna kontrola nad stężeniem kwasu

-brak konserwantów domieszek itp

-niska cena w stosunku do gotowych produktów.

Sposób użycia

Przed użyciem czy to jako dodatek do kremów, czy bezpośrednio na skórę, należy przygotować z niego roztwór...skomplikowane ?

Nic prostszego wystarczy do 100 ml wody ( destylowanej lub demineralizowanej ) wsypać jedno opakowanie 1 g i otrzymujemy w przybliżeniu 1% roztwór ... potrzebujemy roztworu 2 % rozpuszczamy zawartość pudełka w 50 ml wody  i dalej analogicznie 3 % zawartość pudełka rozpuszczamy w 30 ml wody. Kwas po rozpuszczeniu w wodzie powinien być przechowywany w lodówce !!!

Aby osiągnąć pełne działanie kosmetyczne zalecamy mieszanie hialuronianu sodu wielkocząsteczkowego z ultramałocząsteczkowym w stosunku 1:1 i dopiero tak przygotowany produkt rozpuszczać w wodzie.

Roztwór 1 – 2 % można stosować , podobnie jak krem, olejek, balsam, można go też używać jako dodatek do kremów, balsamów itp.

Roztwór 3 % zaleca się używać punktowa w miejscu powstawania zmarszczek, lub miejscach gdzie skóra jest wyjątkowo suchą.

Inna metoda zastosowania roztworu ( żelu ) jest jego nałożenie na skórę po aplikacji innych kosmetyków (serum , lub retinoidów ), wówczas kwas działa jako promotor zwiększający przyswajanie składników przez skórę.

 

Informacje chemiczne :

Kwas  ultramałocząsteczkowy ULMW ma masę molową 4,5 kDa

 Kwas hialuronowy – glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu), który występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii, jak i człowieka. Kwas hialuronowy jest biopolimerem, w którym występują naprzemiennie mery kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączone wiązaniami β(1→4) i β(1→3) glikozydowymi. Naturalnie występujący kwas hialurynowy posiada masę cząsteczkową od 102 do 104 kDa

 

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Pochodzą od zalogowanych klientów sklepu ESENT.PL, nie weryfikujemy czy dany klient kupił dany produkt. Opinie są widoczne dla wszystkich, po uzyskaniu akceptacji w procesie moderowania, akceptujemy wszystkie opinie niezawierające wulgaryzmów i dotyczące danego produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium