Poliglutaminian sodu 5 g (kwas poliglutaminowy )
Opis
METRYKA PRODUKTU Poliglutaminian Sodu / Kwas Poliglutaminowy
INCI : Sodium Polyglutamate
Nazwy i synonimy chemiczne: γ-Polyglutamic acid (Na+); γ-PGA (Na+); Poly-L-glutamic acid sodium Salt
(kwas poliglutaminowy - potoczna, handlowa, sól kwasu poliglutaminowego zdecydowanie bardzie poprawna)
Sodium γ-poly-glutamic acid numer CAS: 28829-38-1
Zawartość składnika głównego powyżej 92 % ( pozostałość po suszeniu w temperaturze 120 oC )
Pozostałe składniki woda do 8% zawartości (kryształków)
Postać fizyczna : biały lub prawie biały granulat lub proszek
Masa molekularna 700 kDa
Poliglutaminian sodu, a kwas glutaminowy, jaki związek mają te dwie nazwy, otóż o ile chodzi o produkt w formie proszku (kryształków), dotyczą tej samej substancji !!!
Dopuszczalnym synonimem w nazwach handlowych poliglutyaminianu sodu jest właśnie kwas glutaminowy (więcej o synonimach w metryce produktu).
Poliglutaminian ostatnimi czasy robi zawrotna karierę jako funkcjonalny zamiennik kwas hialuronowego , zwłaszcza w produktach do pielęgnacji skóry ( nie pisze o iniekcjach, tego typu produktami nie zajmujemy się w sklepie esent.pl ).
Działanie, produktu można by niemal "żywcem" skopiować z kwasu hialuronowego, tak więc wygładza skórę, bardzo silnie ją nawilża, ( do 10 x silniej od hialuronianu - choć przyznaję nie wiem jak to jest liczone), daje efekt wygładzenia zmarszczek.
Jeszcze do niedawna kwas poliglutaminowy był używany przede wszystkim jako nośnik substancji aktywnych , transportujący je do głębszych warstw skóry (jego zdolność przenikania przez naskórek jest imponująca). Całkiem niedawno okazało się, że sam w sobie posiada zdolność skutecznego nawilżania skóry, tworząc na jej powierzchni delikatną warstwę, która zatrzymuje wilgoć w komórkach. W efekcie, nawet w trudnych warunkach zewnętrznych (suche powietrze w pomieszczeniach, wiatr, klimatyzacja), użycie kwasu poliglutaminowego zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.
Stosowanie.
Sprzedajemy proszek, z którego można przygotować roztwór wodny, o zalecanym stężeniu 2-5% , czyli 2 do 5 gram na 95-98 ml wody (najlepiej demineralizowanej). Powstał roztwór możemy dodawać do baz kremowych , gotowych kremów, bądź przy niższych stężeniach stosować bezpośrednio na skórę.
Jeśli zamierzamy przechowywać przygotowany roztwór powyżej kilku dni, polecam zakonserwowanie go np leucidalem , zalecane stężnie tergo konserwantu to ok 2%
Podsumowując przygotowując np. 100 ml 3% roztwór poliglutaminianu w wodzie, do 95 ml wody dodajemy 2 ml leuciadalu i 3 g poliglutaminianu .
Przechowywanie.
Proszek proszę przechowywać w bardzo suchym pomieszczeniu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Pochodzą od zalogowanych klientów sklepu ESENT.PL, nie weryfikujemy czy dany klient kupił dany produkt. Opinie są widoczne dla wszystkich, po uzyskaniu akceptacji w procesie moderowania, akceptujemy wszystkie opinie niezawierające wulgaryzmów i dotyczące danego produktu.