Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Telefon:
+48.530176850

Email:
bok@esent.pl

Do darmowej dostawy 149.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Od:
    Do:

Śluz ze ślimaków – recepta na młody wygląd

Kosmetyki zawierające w składzie śluz ze ślimaków od lat cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Choć o prozdrowotnych właściwościach śluzu ze ślimaków wiedziano już w starożytności, dopiero w drugiej połowie XX wieku zaczęto wykorzystywać tę niezwykłą substancję do produkcji kosmetyków oraz preparatów leczniczych.

 

Śluz ze ślimaków

 

Co warto wiedzieć o śluzie ze ślimaków?

Śluz ślimaka to jeden z tych produktów w branży beauty, który robi prawdziwą furorę. Jest on niezwykle popularny w wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej. Szerokie zastosowanie i pozytywne właściwości substancji sprawiają, że jest to produkt, który warto mieć w kosmetyczce. 

Warto wiedzieć, że jest on pozyskiwany w sposób nieinwazyjny dla ślimaków, dlatego też osoby, którym na sercu leży ekologia mogą spokojnie używać produktów ze śluzem w składzie. Najczęściej zbiera się śluz ślimaków z gatunku Helix Aspera Muller. Ich hodowle zakładane na ceny kosmetologii, odzwierciedlają naturalne warunki życia tych stworzeń. Jest niezwykle ważne nie tylko z punktu widzenia odpowiedzialnego biznesu, ale także z uwagi na fakt, iż pełnowartościowy śluz produkowany jest wyłącznie przez ślimaki, które nie są zestresowane, mają dobre warunki bytowe, które jednym słowem są – szczęśliwe. Dlaczego tak jest? Gruczoły ślimaków mogą wydzielać dwa rodzaje śluzu - kryptozynę i limozynę. Stres powoduje, że kryptozyna zostaje zanieczyszczona toksynami obecnymi w limozynie. Tylko czysta kryptozyna nadaje się do wykorzystania w kosmetyce. Jej główną funkcją jest regeneracja tkanek, dlatego też substancja ma działanie kojące, nawilżające oraz przeciwzapalne. Śluz ślimaka świetnie sprawdza się też w procesach gojenia ran. Warto wiedzieć, że zawarta jest w nim alantoina, która ma szerokie spektrum działania.

Na co zwrócić uwagę kupując śluz ze ślimaków?

Kupując kosmetyki ze śluzem ze ślimaków, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zawartość substancji w składzie produktu. Im większa ilość, tym lepiej. Zalecane stężenie w kosmetykach to od 3 do 80%. Jak zorientować się, na ile dany kosmetyk będzie skuteczny? Niektórzy producenci podają na opakowaniu kosmetyku lub filtratu zawartość procentową. Jeśli nie ma takiej informacji, warto sprawdzić skład – etykietę INCI. Im wyżej w składzie znajduje się śluz, tym lepiej. Warto zwrócić też uwagę na to, jakość danego produktu potwierdzona jest badaniami.

Dlaczego warto kupić śluz ze ślimaków?

Dzięki swojemu wyjątkowego składowi, śluz ze ślimaka ma szerokie zastosowanie. Będzie znakomicie sprawdzać się jako substancja nawilżająca i przeciwzapalna. Można śmiało włączyć go do codziennej pielęgnacji. Obecny jest w produktach nie tylko do twarzy. Pomaga w walce z bliznami, rozstępami czy cellulitem. Koi spierzchniętą skórę – warto stosować go na przykład w zimie na dłonie. Będzie łagodzić także zmiany trądzikowe. Co więcej, jest idealny w pielęgnacji cery dojrzałej, której zaczyna brakować kolagenu i elastyny. W śluzie ze ślimaka znajdziemy również witaminy A i E, nazywane witaminami młodości. Spowalniają one procesy starzenia, chroniąc skórę przed wolnymi rodnikami. Innym cennym składnikiem śluzu jest witamina C, która ma właściwości rozjaśniające. Taki witaminowy koktajl pozwala nam uzyskać odżywioną. ujędrnioną skórę, bez przebarwień, o jednolitym kolorycie. Substancja bogata jest także w kwas glikolowy, którego główne działanie polega na złuszczeniu martwego naskórka, zwężeniu porów, za czym idzie też normalizacja wydzielania sebum. Z tego względu, śluz ze ślimaka sprawdzi się w przypadku cery z problemami. Warto wiedzieć też, że w substancji zawarte są na przykład naturalne antybiotyki, a także składniki, które pomagają usprawnić krążenie krwi.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka są bardzo wygodne w stosowaniu. Szybko się wchłaniają i łatwo rozprowadzają. Warto pamiętać, że przy aplikacji zdarza się uczucie delikatnego mrowienia. Jest ono normalne i po chwili mija.

Śluz ze ślimaków - ile kosztuje?

Śluz ze ślimaków dostępny jest na rynku jako samodzielny półprodukt, wykorzystywany w tworzeniu kosmetyków zawierających go w składzie. W takiej wersji kosztuje około 130 zł za 100 ml. Można też kupić wiele kosmetyków ze śluzem ze ślimaka, w zależności od marki i pojemności będą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Śluz ze ślimaka znaleźć możemy w kremach do twarzy, pod oczy, także w balsamach do rąk. Będzie też nieocenionym składnikiem maseczek do twarzy, na przykład tych w płachcie, nasączonych drogocennymi substancjami. 

Pielęgnacyjne właściwości śluzu ze ślimaków

Śluz ślimaka zawiera szereg substancji, które mają zbawienny wpływ na kondycję ludzkiej skóry. Alantoina działa nawilżająco i regenerująco, przyspiesza gojenie się ran, wspomaga redukcję blizn, zmian trądzikowych, rozstępów i cellulitu. Kwas glikolowy doskonale wygładza i oczyszcza skórę, a mukopolisacharydy poprawiają jej sprężystość i elastyczność.

Śluz ze ślimaków, czyli wydzielina kryptozynowa odnóży ślimaków hodowlanych, to bogactwo elastyny, kolagenu oraz witamin A, C i E, posiadających właściwości przeciwzmarszczkowe i rewitalizujące. Dobrej jakości kosmetyki zawierające śluz doskonale radzą sobie z przebarwieniami skóry, rozszerzonymi naczynkami i wszelkimi stanami zapalnymi. Mogą być stosowane do pielęgnacji każdego typu skóry.

 

Śluz ze ślimaków – zastosowanie

Substancja ta wykorzystywana jest do produkcji kremów i serów przeciwzmarszczkowych, a także maseczek do twarzy, odżywek do włosów oraz produktów leczniczych dedykowanych cerze trądzikowej. W sklepie z kosmetykami naturalnymi esent.pl znaleźć można filtrowany śluz ze ślimaków stosowany w rozmaitych formułach kosmetycznych, a także gotowe kosmetyki naturalne zawierające tę cenną dla zdrowia substancję. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium