Nowoczesny tryb życia to liczne wyrzeczenia związane z dietą i narażenie organizmu na zanieczyszczenia osłabiające wewnętrzną produkcję cennych witamin. Są to związki wykorzystywane przez organizm do procesów metabolicznych oraz odbudowy tkanek. Wiele elementów współczesnej diety osłabia naturalne wchłanianie witamin, jedzenie robione i spożywane w pośpiechu nie dostarcza ich zaś w ilości niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Niedobór witamin
Niedobory dotyczą najczęściej witamin egzogennych, czyli niemożliwych do wyprodukowania w odpowiedniej ilości przez organizm. Z tego powodu powinny być one dostarczane w codziennym jadłospisie, co nie zawsze jest możliwe.
Witaminy dzielą się na dwie kategorie – rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E i K) oraz rozpuszczalne w wodzie (B i C). Dzięki technologii farmakologicznej, witaminy obu kategorii włączane są w skład związków poprawiających ich wchłanialność oraz ułatwiających ich przyjmowanie.
Witaminy – zdrowie i uroda
Poza uzupełnianiem niedoborów, witaminy dostarczane w formie suplementów odnoszą spektakularne efekty w poprawie kondycji skóry, włosów, a także paznokci. W sklepie dostępne są tokoferole – grupa związków chemicznych będących różnymi formami witaminy E. Tokoferole chronią skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, a także odmładzają skórę i przyspieszają jej regenerację. Podobną funkcję pełnią związki z grupy witaminy A, jednak przede wszystkim skupiają się na regeneracji tkanki skórnej. Wraz z witaminą E stanowią obowiązkowy zestaw regenerujący skórę podczas sezonu intensywnego opalania. Podrażniona przez stany zapalne skóra wymaga intensywnej pielęgnacji i nawilżenia. D-pantenol to prowitamina B5 (prekursor witaminy), który dzięki swojej formie wnika głęboko w warstwy skóry, płytkę paznokciową oraz do wnętrza włosa. Poza regeneracją tkanek, pantenol wykazuje działanie kojące, przeciwzapalne i wygładzające.
W zdrowym ciele… zdrowe witaminy
Odbudowa skóry wymaga intensywnej syntezy kolagenu oraz elastyny, które są głównym budulcem tkanki łącznej. Witamina C poprawia kondycję naczyń krwionośnych oraz uszczelnia ich ściany. Dzięki wzmacnianiu włókien białkowych w skórze witamina C ujędrnia i nadaje jej elastyczności. Dobry zestaw witamin to gwarancja zdrowej skóry bez czasochłonnej pielęgnacji zewnętrznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl