Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Do darmowej dostawy 149.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Surowce dla cery naczynkowej to składniki polecane do skóry z widocznymi naczynkami i skłonnej do zaczerwienień. Cera tego typu bywa wrażliwa i łatwo reaguje na czynniki zewnętrzne, dlatego dobrze znosi surowce łagodne, kojące i nawilżające — hydrolaty, wyciągi roślinne (m.in. z arniki, kasztanowca, oczaru), witaminę C oraz delikatne glinki.

W tej kategorii zebraliśmy surowce, które sprawdzają się w recepturach do cery naczynkowej — tonikach, serum, kremach i maseczkach. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać składnik do potrzeby i jak wykorzystać go we własnej formule.

Surowce cera naczynkowa

Francuska GLINKA CZERWONA certyfikowana 100 g.

Francuska GLINKA CZERWONA certyfikowana 100 g.
Francuska GLINKA CZERWONA certyfikowana 100 g.

Glinka czerwona wydobywana we Francji, w postaci drobnego proszku. Barwę zawdzięcza tlenkom żelaza. Rozrobiona z wodą lub hydrolatem tworzy pastę do maseczek. Chłonie zanieczyszczenia z powierzchni skóry i pozostawia ją gładką w dotyku. Może przejściowo zabarwić skórę i trwale tkaniny.

Dostępność: duża ilość

Cena: 10,16 zł 11,95 zł
szt.
  • promocja

Francuska GLINKA RÓŻOWA certyfikowana 100 g

Francuska GLINKA RÓŻOWA certyfikowana 100 g
Francuska GLINKA RÓŻOWA certyfikowana 100 g

Glinka różowa to naturalny surowiec mineralny z Francji, złożony z kaolinu i illitu. Przeznaczony przede wszystkim do maseczek, a także do delikatnych kosmetyków myjących, produktów proszkowych i do barwienia mydeł.

Nazwa INCI: Kaolin, Illite / Nr CAS: 1332-58-7 (kaolin) / 12173-60-3 (illit)

Dostępność: średnia ilość

Cena: 10,17 zł 11,96 zł
( 1 kg = 101,70 zł )
szt.
  • promocja

Hydrolat z Oczaru Wirginijskiego bezalkoholowy 100 ml

Hydrolat z Oczaru Wirginijskiego bezalkoholowy 100 ml
Hydrolat z Oczaru Wirginijskiego bezalkoholowy 100 ml

Hydrolat z oczaru wirginijskiego to wodny destylat z gałązek oczaru (Hamamelis virginiana) w wersji bezalkoholowej — alkohol, który powstaje przy destylacji, jest z kondensatu oddzielany. Butelka zawiera 100 ml.

Nazwa INCI: Hamamelis Virginiana Water, Phenoxyethanol

Dostępność: duża ilość

Cena: 19,90 zł
( 1 litr = 199,00 zł )
szt.

Hydrolat z Róży Białej Bułgarski 100 ml

Hydrolat z Róży Białej  Bułgarski 100 ml
Hydrolat z Róży Białej Bułgarski 100 ml

Hydrolat z róży białej, otrzymywany przez destylację kwiatów z parą wodną. Zapach delikatny, kwiatowy. Wiąże wodę i pozostawia skórę wygładzoną w odczuciu. Stosowany jako faza wodna receptur oraz jako tonik.

Dostępność: duża ilość

Cena: 17,45 zł
( 1 litr = 174,50 zł )
szt.

Hydrolat z róży damasceńskiej, 100 ml

Hydrolat z róży damasceńskiej, 100 ml
Hydrolat z róży damasceńskiej, 100 ml

Hydrolat z róży damasceńskiej, otrzymywany przez destylację kwiatów z parą wodną. Zapach delikatny, kwiatowy, charakterystyczny dla surowca. Wiąże wodę i pozostawia skórę wygładzoną w odczuciu. Stosowany jako faza wodna receptur oraz jako tonik.

Dostępność: brak towaru

Cena: 17,52 zł
( 1 litr = 175,20 zł )

Hydrolat z Róży Stulistnej - Włoski 100 ml

Hydrolat z Róży Stulistnej - Włoski 100 ml
Hydrolat z Róży Stulistnej - Włoski 100 ml

Hydrolat z Róży STULISTNEJ -  otrzymywany jest w wyniku destylacji kwiatów parą wodną. Charakteryzuje się głębokim, różanym aromatem. Jest to produkt najwyższej jakości stosowany tylko w najlepszych kosmetykach.

Dostępność: duża ilość

Cena: 19,99 zł
( 1 litr = 199,90 zł )
szt.

Kompleks liposomowy - dla cery naczynkowej 20 ml

Kompleks liposomowy - dla cery naczynkowej 20 ml
Kompleks liposomowy - dla cery naczynkowej 20 ml

Kompleks liposomowy z naturalnymi wyciągami , do zastosowania w wyrobach kosmetycznych. Przeznaczony dla cery naczyńkowej. Produkt silnie skoncentrowany, nie stosować  bez rozcieńczania.Można (a nawet trzeba) rozcieńczyć go wodą, bądź stosować jako dodatek do kremów, mleczek, żeli. W stężeniu 7-10 %.

Dostępność: średnia ilość

Cena: 15,07 zł
szt.

Kwas Laktobionowy 10 g

Kwas Laktobionowy 10 g
Kwas Laktobionowy 10 g

Kwas laktobionowy 10 g to kwas z grupy PHA — polihydroksykwasów. Biały, krystaliczny proszek, rozpuszczalny w wodzie i glikolach, nierozpuszczalny w olejach. W recepturach pełni trzy funkcje naraz: złuszcza, nawilża i chelatuje jony metali. Typowe stężenie robocze to 2–10%.

Nazwa INCI: Lactobionic Acid | Nr CAS: 96-82-2 | Nr WE (EINECS): 202-538-3 | Wzór: C₁₂H₂₂O₁₂ | Masa cząsteczkowa: 358,3 g/mol

Dostępność: duża ilość

Cena: 18,67 zł
( 1 szt. = 1 867,00 zł )
szt.

Kwas Laktobionowy 100 g

Kwas Laktobionowy 100 g
Kwas Laktobionowy 100 g

Kwas laktobionowy 100 g to kwas z grupy PHA — polihydroksykwasów. Biały, krystaliczny proszek, rozpuszczalny w wodzie i glikolach, nierozpuszczalny w olejach. W recepturach pełni trzy funkcje naraz: złuszcza, nawilża i chelatuje jony metali. Typowe stężenie robocze to 2–10%.

Nazwa INCI: Lactobionic Acid | Nr CAS: 96-82-2 | Nr WE (EINECS): 202-538-3 | Wzór: C₁₂H₂₂O₁₂ | Masa cząsteczkowa: 358,3 g/mol

Dostępność: duża ilość

Cena: 152,77 zł
( 1 kg = 1 527,70 zł )
szt.

Kwas Laktobionowy 1000 g

Kwas Laktobionowy 1000 g
Kwas Laktobionowy 1000 g

Kwas laktobionowy  to polihydroksykwas (PHA) , z grupy kwasów hydroksylowych, pozyskiwany z naturalnej laktozy. Ma postać proszku/pudru złożonego z bardzo drobnych kryształków. Rozpuszcza się dobrze w wodzie.

Dostępność: średnia ilość

Cena: 999,99 zł
( 1 kg = 999,99 zł )
szt.

Macerat z Arniki Górskiej w oleju słonecznikowym 50 ml

Macerat z Arniki Górskiej w oleju słonecznikowym 50 ml
Macerat z Arniki Górskiej w oleju słonecznikowym 50 ml

Macerat z kwiatów arniki górskiej w oleju słonecznikowym 50 ml  to wyciąg z suszonych koszyczków kwiatowych arniki (Arnica montana), przeniesiony do oleju słonecznikowego przez macerację. Surowiec do fazy tłuszczowej receptur kosmetycznych.

Nazwa INCI: Helianthus Annuus Seed Oil, Arnica Montana Flower Extract / Nr CAS: 8001-21-6 / 68990-11-4 / EINECS: 232-273-9 / 273-579-2

Dostępność: duża ilość

Cena: 16,98 zł
( 1 litr = 339,60 zł )
szt.

Macerat z Kwiatów Kasztanowca w oleju słonecznikowym, 50 ml

Macerat z Kwiatów Kasztanowca w oleju słonecznikowym, 50 ml
Macerat z Kwiatów Kasztanowca w oleju słonecznikowym, 50 ml

Macerat z kwiatów kasztanowca w oleju słonecznikowym to kwiaty kasztanowca zwyczajnego macerowane w oleju słonecznikowym tłoczonym na zimno. Surowiec do fazy tłuszczowej receptur — bezwodny, a wykaz składników obejmuje tylko olej i wyciąg z kwiatów.

Nazwa INCI: Helianthus Annuus Seed Oil, Aesculus Hippocastanum Flower Extract / Nr CAS: nie dotyczy (mieszanina); składniki: 8001-21-6 i 8053-39-2 / EINECS: brak (mieszanina); składniki: 232-273-9 i 232-497-7

Dostępność: duża ilość

Cena: 19,99 zł
( 1 litr = 399,80 zł )
szt.

Macerat z Żywokostu Lekarskiego w oleju słonecznikowym 50 ml

Macerat z Żywokostu Lekarskiego w oleju słonecznikowym  50 ml
Macerat z Żywokostu Lekarskiego w oleju słonecznikowym 50 ml

Macerat z  żywokostu lekarskiego w oleju słonecznikowym 50 ml to wyciąg z suszonych liści żywokostu (Symphytum officinale), przeniesiony do oleju słonecznikowego przez macerację. Surowiec do fazy tłuszczowej receptur kosmetycznych.

Nazwa INCI: Helianthus Annuus Seed Oil, Symphytum Officinale Leaf Extract / Nr CAS: 8001-21-6 / 84696-05-9 / EINECS: 232-273-9 / 283-625-3

Dostępność: duża ilość

Cena: 16,94 zł
( 1 litr = 338,80 zł )
szt.

Olej nierafinowany z owoców Rokitnika 50 ml

Olej nierafinowany z owoców  Rokitnika 50 ml
Olej nierafinowany z owoców Rokitnika 50 ml

Metryka produktu Olej tłoczony na zimno nierafinowany z Rokitnika  Sea Buckthorn Seed Oil

Surowiec kosmetyczny / Raw material

INCL Hippophae Rhamnoides Seed Oil 

CAS 225234-03-7

Dostępność: duża ilość

Cena: 27,19 zł
( 1 szt. = 543,80 zł )
szt.

Olej nierafinowany z owoców Rokitnika 20 ml

Olej nierafinowany z owoców Rokitnika 20 ml
Olej nierafinowany z owoców Rokitnika 20 ml

Metryka produktu Olej tłoczony na zimno nierafinowany z Rokitnika  Sea Buckthorn Seed Oil

Surowiec kosmetyczny / Raw material

INCL Hippophae Rhamnoides Seed Oil 

CAS 225234-03-7

Dostępność: średnia ilość

Cena: 15,75 zł
( 1 litr = 787,50 zł )
szt.

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 10 ml

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 10 ml
Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 10 ml

Metryka produktu

Surowiec dla przemysłu kosmetycznego (Raw material) Tetraizopalmitynian askorbylu - stabilna forma witaminy c, rozpuszczalna w olejach.

Forma fizyczna : oleista ciecz.

INCL : Ascorbyl Tetraisopalmitate

CAS No. 183476-82-6

Dostępność: duża ilość

Cena: 79,57 zł
( 1 litr = 7 957,00 zł )
szt.

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 5 ml

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 5 ml
Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 5 ml

Metryka produktu

Surowiec dla przemysłu kosmetycznego (Raw material) Tetraizopalmitynian askorbylu - stabilna forma witaminy c, rozpuszczalna w olejach.

Forma fizyczna : oleista ciecz.

INCL : Ascorbyl Tetraisopalmitate

CAS No. 183476-82-6

Dostępność: średnia ilość

Cena: 46,15 zł
( 1 litr = 9 230,00 zł )
szt.

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 50 ml

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 50 ml
Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 50 ml

Metryka produktu

Surowiec dla przemysłu kosmetycznego (Raw material) Tetraizopalmitynian askorbylu - stabilna forma witaminy c, rozpuszczalna w olejach.

Forma fizyczna : oleista ciecz.

INCL : Ascorbyl Tetraisopalmitate

CAS No. 183476-82-6

Dostępność: duża ilość

Cena: 316,76 zł
( 1 litr = 6 335,20 zł )
szt.

Cera naczynkowa — czego potrzebuje w pielęgnacji

Cera naczynkowa to typ skóry z widocznymi, rozszerzonymi naczynkami, skłonnej do zaczerwienień i reagującej na bodźce zewnętrzne — zmiany temperatury, wiatr czy nasłonecznienie. Zwykle jest też bardziej wrażliwa i wymaga delikatnego traktowania. W pielęgnacji domowej dobrze sprawdzają się surowce łagodne, kojące i nawilżające, które poprawiają komfort i wygląd skóry, nie podrażniając jej.

Przy komponowaniu kosmetyków do cery naczynkowej warto stawiać na proste, dobrze tolerowane składniki i unikać silnych substancji złuszczających oraz drażniących kompozycji zapachowych.


Surowce polecane do cery naczynkowej

Poniżej znajdziesz składniki, które najczęściej wykorzystuje się w recepturach do skóry z widocznymi naczynkami:

  • Hydrolat z oczaru wirginijskiego (oczarowca) — tonizujący i kojący składnik toników, polecany do cery naczynkowej i mieszanej.
  • Hydrolat z róży — łagodny, o właściwościach kojących i nawilżających wygląd skóry.
  • Wyciągi i maceraty roślinne — m.in. z arniki, kasztanowca i oczaru, tradycyjnie stosowane w pielęgnacji cery naczynkowej i skóry skłonnej do zaczerwienień.
  • Witamina C — składnik antyoksydacyjny, który wspiera pielęgnację antyoksydacyjną i poprawia wygląd skóry; dostępna w formie proszku lub olejowej.
  • Kwas laktobionowy (PHA) — delikatny polihydroksykwas, łagodniejszy od klasycznych kwasów owocowych, do bardzo delikatnego złuszczania i wygładzania wyglądu skóry.
  • Kompleksy liposomowe — z wyciągami roślinnymi (m.in. kasztanowiec, oczar, arnika), łatwe do wprowadzenia do faz wodnych.
  • Delikatne glinki — np. glinka różowa (połączenie czerwonej i białej), łagodna, do maseczek dla cery wrażliwej.

Szczegółowy skład, właściwości i sposób użycia każdego surowca znajdziesz w opisie konkretnego produktu.


Jak stosować surowce do cery naczynkowej w recepturach

Surowce do cery naczynkowej najczęściej trafiają do faz wodnych receptur — toników, serum, kremów i maseczek:

  • Hydrolaty tworzą bazę toników i fazę wodną emulsji. Po otwarciu oraz w każdej formule wodnej wymagają konserwantu.
  • Witaminę C i kwasy dodawaj w stężeniach zalecanych przez producenta, zwracając uwagę na docelowe pH receptury.
  • Glinki wykorzystuje się głównie w maseczkach — łączy z hydrolatem lub wodą tuż przed użyciem.

Gotowy kosmetyk wymaga oceny bezpieczeństwa zgodnie z rozporządzeniem (WE) 1223/2009.


Dokumentacja i oferta ESENT

Do surowców ESENT dołączamy Kartę Techniczną (TDS) oraz Kartę Charakterystyki (SDS/MSDS) — do pobrania na kartach produktów. Certyfikat Analizy (CoA) dla partii udostępniamy na żądanie.

W ofercie znajdziesz pełen wybór surowców do cery naczynkowej oraz pozostałe składniki potrzebne do receptur — hydrolaty, oleje, emulgatory, glinki i składniki aktywne. Działamy na polskim rynku od 2012 roku. Masz pytania o dobór surowca lub dokumentację? Napisz: [email protected].

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium