Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Telefon:
+48.530176850

Email:
bok@esent.pl

Do darmowej dostawy 149.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania

Jakie są surowce do cery naczynkowej? 

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Potrzebuje łagodzenia, nawilżania i wzmacniania naczynek. Najskuteczniej robią to surowce takie jak wyciągi roślinne, np. z arniki czy kasztanowca, witamina C oraz glinki.

Surowce cera naczynkowa

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 50 ml Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 50 ml
316,76 zł
( 1 litr = 6 335,20 zł )
szt.
zobacz więcej

 

 

Dlaczego warto kupić surowce do cery naczynkowej? 

W przypadku takiej cery naczynka łatwiej się rozszerzają, przez co staje się czerwona i widać na niej często pojedyncze, popękane żyłki. Do tego łatwiej się podrażnia i przez to może szybciej starzeć. Jakie więc będą do jej pielęgnacji najlepsze surowca? Cera naczynkowa potrzebuje składników, które będą wzmacniać naczynka, zmniejszać zaczerwienienia, łagodzić podrażnienia i silnie nawilżać skórę.

 

Ile mogą kosztować surowce do cery naczynkowej? 

Ceny surowców do cery naczynkowej zaczynają się już od kilku złotych, a kończą na kilkudziesięciu. Jeśli surowiec jest ekologiczny lub certyfikowany, jego cena jest zazwyczaj wyższa.

 

Polecane surowce do cery naczynkowej

  • Glinki - to bardzo popularne do skóry trądzikowej surowce. Cera naczynkowa też lubi jednak niektóre rodzaje glinek,
    takie jak glinka różowa czy czerwona. Skutecznie wzmacniają one naczynka. Glinka czerwona uszczelnia naczynia krwionośne
    i zapobiega ich pękaniu. Można ją też stosować w przypadku trądziku różowatego, któremu często towarzyszą rozszerzone naczynka. Dla jeszcze delikatniejszej skóry lepszym rozwiązaniem jest glinka różowa, która jest połączeniem glinki czerwonej
    i białej. Nie tylko wzmacnia naczynka, ale silnie koi też skórę. Z glinek najlepiej robić maseczki łagodzące do skóry naczynkowej.
  • Witamina C - witamina C jest znana ze swoich właściwości wzmacniających naczynka oraz z tego, że silnie rozjaśnia cerę. Jest też silnym przeciwutleniaczem, dlatego spowalnia starzenie się skóry i widocznie ją ujędrnia. Witaminę C możesz kupić
    w formie proszku albo olejku. Witamina C w proszku idealnie nadaje się do maseczek, serum do twarzy czy lekkiego kremu. Witamina C w formie olejowej nadaje się najlepiej do kremu o bogatej konsystencji lub olejku. Witaminę C w tej formie warto stosować przy skórze wrażliwej, która jest też bardzo sucha. W przypadku skór problemowych, forma olejowa może zatykać pory.
  • Hydrolat z róży - ma świetne właściwości kojące i nawilżające. Hydrolat z róży warto wykorzystać przy skórze naczynkowej jako składnik płynów micelarnych, łagodzących mgiełek czy toników. Można go też stosować w preparatach do demakijażu oczu, które często się czerwienią.
  • Hydrolat z oczarowca - to idealny składnik do skóry naczynkowej, która ma problem z nadmiernym wydzielaniem sebum czy trądzikiem. Oczarowiec wirginijski wzmacnia naczynka, ale jednocześnie działa przeciwzapalnie. Jest więc idealnym składnikiem toników do tego typu cery.
  • Kwas laktobionowy - należy do polihydroksykwasów i kupisz go w formie proszku. Ponieważ delikatnie złuszcza twarz,
    to do tego typu skóry idealny surowiec. Cera naczynkowa nie toleruje bowiem tradycyjnych kwasów owocowych. Kwas laktobionowy delikatnie ją za to złuszcza, ale bez widocznego łuszczenia i podrażnień. Dzięki temu pobudza syntezę kolagenu w skórze, sprzyja jej odnowie i wzmacnianiu naczynek. Najlepiej dodawać go do toników lub ekspresowych peelingów.
  • Kompleks liposomowy - to idealnie wzmacniają kompleks dla skóry naczynkowej. Znajdują się w nim dobroczynne dla naczynek składniki, takie jak wyciąg z kasztanowca, oczaru wirginijskiego i arniki górskiej. Obkurczają one rozszerzone naczynka, uszczelniają je i wzmacniają. Kompleks liposomowy warto stosować w pielęgnacji cery naczynkowej lub z trądzikiem różowatym. Można dodawać go do kremów, żeli czy serum.
  • Olej z nasion rokitnika - to idealny produkt dla skóry dojrzałej i naczynkowej. Wzmacnia on cerę oraz naczynka, przyspiesza regenerację skóry. Można go stosować w kremach lub olejkach.
  • Macerat z kasztanowca - można go stosować w kosmetykach do twarzy, bo świetnie wzmacnia naczynka i nawilża skórę,
     ale jeszcze lepiej sprawdza się w preparatach do ciała. Pobudza on bowiem krążenie i zmniejsza obrzęki. Dlatego będzie świetnym składnikiem balsamów na puchnące nogi lub z pajączkami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium