Producent
Cena
-
od
do
35,57 zł
Cena regularna:
39,97 zł
Do czego stosowane są masła kosmetyczne?
Masło kosmetyczne powstaje w procesie naturalnego wyciskania tłuszczów z pestek i nasion roślin. Masła kosmetyczne mogą być nierafinowane, gdy powstają w wyniku tłoczenia na zimno, albo rafinowane. Wtedy są wytwarzane w wyższych temperaturach,
z użyciem składników chemicznych. Masła kosmetyczne nierafinowane są uznawane za bardziej naturalne oraz zawierające więcej składników roślinnych. Masła kosmetyczne są bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Mają właściwości silnie nawilżające, natłuszczające oraz regenerujące. Dlatego w kosmetyce przeważnie są stosowane do tworzenia balsamów oraz kremów do skór suchych, silnie podrażnionych oraz do kosmetyków o działaniu przeciwstarzeniowym.
Jakie są rodzaje maseł kosmetycznych?
Oto najpopularniejsze masła kosmetyczne. Sprawdź, czym się różnią i do jakich typów skór najlepiej ich używać.
- Masło kakaowe - pochodzi z nasion kakaowca i ma naturalnie lekko żółtą barwę. Ma silne właściwości nawilżające
i regenerujące, dzięki zawartości kwasu oleinowego. Jest też bogate w wiele odżywczych minerałów, takich jak potas, magnez, wapń czy żelazo. Masło kakaowe jest częstym składnikiem odżywczych balsamów do ciała. Często stosuje się je w duecie
z lanoliną, która poprawia jego wchłanianie. - Masło Shea - pochodzi z afrykańskiego drzewa Butyrospermum parkii, jest białe i nie ma praktycznie żadnego zapachu.
W jego składzie znajdziesz kwas cynamonowy oraz cykloartenol, które w naturalny sposób chronią skórę przed promieniowaniem UV. Masło shea ma też właściwości nawilżające, przeciwzapalne, wygładzające i przeciwobrzękowe.
Przez swoje wszechstronne działanie, może być używane do balsamów do ciała o działaniu przeciwcellulitowym, przeciwstarzeniowych kremów do twarzy czy pod oczy oraz w kremach przeciwsłonecznych. - Masło kokosowe - ma ono silne właściwości nawilżające i łagodzące. Dlatego jest polecane dla skóry bardzo suchych,
z atopowym zapaleniem skóry czy skłonnością do egzemy. Jest też składnikiem wielu balsamów po opalaniu, bo przywraca skórze prawidłowe nawilżenie i gładkość. Masła kokosowego możesz używać do tworzenia nawilżających balsamów do ciała, kremów do twarzy, regenerujących masek do włosów czy preparatów do demakijażu do skóry suchej. - Masło z awokado - jest bogate w witaminy A, D, E, B, lecytynę, fitosterole roślinne i kwasy tłuszczowe. Dzięki temu ma silne właściwości regeneracyjne, ujędrniające i jest polecane zwłaszcza skórom dojrzałym, z widocznymi oznakami starzenia. Świetnie sprawdza się jednak w pielęgnacji każdego typu skóry. Masło z awokado możesz stosować do regeneracyjnych balsamów do ciała, kremów do twarzy czy serum o działaniu anti-aging.
- Masło Kombo - pochodzi z drzewa Kombo, które naturalnie rośnie w Afryce Zachodniej. Zawiera unikatowy kwas kombo, który ma silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu działa przeciwzmarszczkowo i regeneracyjnie. Masło Kombo naturalnie poprawia też kolor skóry i chroni ją przed promieniowaniem UV. Można je też stosować do kosmetyków do masażu, bo łagodzi ono bóle mięśni i stawów.
- Masło z mango - pochodzi z pestek owoców drzewa Mangifera Indica. Jest silnie nawilżającym składnikiem. Zawiera też witaminy A, C, E, które działają przeciwzmarszczkowo i wspomagają syntezę kolagenu. W kosmetykach do włosów ma silne działanie nawilżające i zapobiega rozdwajaniu końcówek. Możesz stosować je do nawilżających kosmetyków do twarzy, ciała oraz do odżywczych kosmetyków do włosów.
Jak stosować masło kosmetyczne?
Masła kosmetyczne stosuje się w kosmetykach w bardzo różnych stężeniach, w zależności od źródła ich pochodzenia. Niektóre trzeba wcześniej podgrzać lub połączyć z konkretnymi składnikami, aby odpowiednio wpasowały się w formułę kosmetyku. Szczegółową informację o tym, jak używać konkretne masło kosmetyczne, znajdziesz w opisie od producenta.
Ile kosztują masła kosmetyczne?
Na cenę maseł kosmetycznych wpływa ich pojemność, to, czy pochodzą z surowców organicznych, oraz czy są rafinowane czy nierafinowane. Nierafinowane masła kosmetyczne są droższe. Ceny przeważnie nie przekraczają 35 zł za pojemność 100 ml.