Cena
-
od
do
72,77 zł
Cena regularna:
82,58 zł
33,54 zł
Cena regularna:
38,07 zł
Czym są surowce przeciwzmarszczkowe?
To zarówno składniki silnie nawilżające skórę, takie jak kwas hialuronowy czy kolagen morski, jak i te o silnym działaniu wygładzającym, ujędrniającym czy spowalniającym starzenie skóry, jak komórki macierzyste. Do grupy surowców przeciwzmarszczkowych zaliczane są też składniki zwalczające wolne rodniki, jak i te działające regenerująco na skórę, jak na przykład śluz ze ślimaka. Surowce przeciwzmarszczkowe możesz umieszczać w kremach do twarzy, serum, maskach czy kosmetykach do okolic oczu, a także tych do okolic ust.
Najbardziej znane surowce przeciwzmarszczkowe
Te surowce są powszechnie używane w najlepszych kosmetykach przeciwstarzeniowych. Znajdziesz je też oczywiście w naszym sklepie.
- Przeciwutleniacze - do grupy tych surowców odmładzających należy na przykład koenzym Q10 i tokoferole, czyli pochodne witaminy E. Oba składniki świetnie wychwytują wolne rodniki, które powstają w skórze pod wpływem słońca, zanieczyszczenia powietrza, stresu czy złej diety. Sprzyjają one starzeniu skóry, w tym powstawaniu zmarszczek. Oba surowce przeciwzmarszczkowe można stosować w serum, olejkach do twarzy czy kremach o „tłustszych” konsystencjach.
- Kwas hialuronowy - to surowiec odmładzający, który zapobiega wysychaniu skóry, poprawia jej jędrność i wygładza zmarszczki. Kwas hialuronowy w kosmetykach jest stosowany w formie małocząsteczkowej i wielocząsteczkowej. Pierwsza wnika do skóry i wygładza w niej zmarszczki, druga nawilża ją intensywnie na jej powierzchni. Kwas hialuronowy można dodawać do kremów, serum, balsamów oraz masek o działaniu przeciwzmarszczkowym.
- Śluz ze ślimaka - pozyskiwany z wydzieliny z odnóży ślimaków hodowlanych, zawiera takie cenne dla Twojej skóry składniki, jak kwas glikolowy, alantoina, kolagen, elastyna oraz witaminy A, C i E. Dzięki temu delikatnie złuszcza i odnawia skórę, wygładza i poprawia jej napięcie oraz działa przeciwzmarszczkowo. Przez swoje działanie regenerujące, śluz ze ślimaka pomaga wygładzać rozstępy oraz blizny.
- Kolagen - kolagen naturalnie występuje w skórze i odpowiada za jej jędrność. Z wiekiem ubywa go jednak w skórze, przez co traci ona jędrność i staje się bardziej sucha. Kolagen stosowany w kosmetykach bardzo dobrze nawilża skórę, poprawia jej jędrność, wygładza zmarszczki, a także zmniejsza przebarwienia. Aby zwiększyć jego odmładzające działanie, warto stosować kolagen w połączeniu z elastyną. Takie połączenie surowców znajdziesz też w naszym sklepie.
- Komórki macierzyste - to surowce przeciwzmarszczkowe, które odnawiają komórki macierzyste znajdujące się w naszej skórze. Dzięki temu spowalniają procesy starzenia się skóry na poziomie komórkowym, spłycają istniejące zmarszczki, a także spowalniają pojawianie się kolejnych. Komórki macierzyste warto dodawać do kremów odmładzających, serum do twarzy, kremów pod oczy na bazie wodnej czy wygładzających maseczek do twarzy.
- Specjalistyczne surowce przeciwzmarszczkowe - jednym z bardzo popularnych jest Chrono Chardy, czyli ekstrakt winogronowy uzyskany w glicerynie. Zmniejsza on powstawanie zmarszczek, nawilża skórę oraz rozjaśnia przebarwienia. Kolejnym znanym oraz bardzo skutecznym surowcem przeciwzmarszczkowym jest QT 40, czyli oligosacharyd pochodzenia morskiego. Ten surowiec przeciwzmarszczkowy stymuluje syntezę kolagenu, ujędrnia skórę, wypełnia i wygładza bruzdy
oraz poprawia nawilżenie skóry.
Jak stosować surowce przeciwzmarszczkowe?
Surowce przeciwzmarszczkowe należy dodawać do kosmetyków w ściśle zalecanych przez producenta stężeniach. Ponieważ to składniki o silnym działaniu odmładzającym, w zbyt dużym stężeniu mogą podrażniać skórę, zwłaszcza tę delikatną czy skłonną do alergii. Niektóre z nich, jak tokoferole, są rozpuszczalne w tłuszczach, a więc wymagają baz olejowych. Można używać ich w kremach, serum, maskach czy olejkach przeciwzmarszczkowych.
Surowce przeciwzmarszczkowe - cena
Surowce przeciwzmarszczkowe mają bardzo zróżnicowane ceny. Najtańsze mogą kosztować nawet kilkanaście złotych, bardziej zaawansowane, na przykład jak surowiec ze śluzu ślimaka, kosztują nawet ponad 100 zł za pojemność do 100 ml.