Liposomy i peptydy – wykorzystanie w kosmetyce

Liposomy to małe struktury cząsteczkowe, które są nośnikiem transportującym substancje aktywne tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Liposomy łatwo wnikają w głąb skóry dostarczając zbawienne składniki odżywcze. 

 

Pielęgnacyjne właściwości liposomów 

Mechanizm działanie liposomów i „zamkniętych” w nich kompleksów peptydowych można porównać do działania botoksu – docierają do najgłębszych warstw skóry regenerując ją i spowalniając procesy starzenia się skóry. Liposomy zabezpieczają składniki aktywne przed rozpadem w trakcie przenikania do głębszych tkanek skóry. Stoją zatem za skutecznością stosowania wszelkich formuł kosmetycznych. 

Liposomy są doskonale tolerowane przez skórę, zapobiegają nadmiernej utracie wody. Działają liftingująco, wspomagają redukcję zmarszczek oraz przebarwień skórnych. Kompleksy liposomowe dostępne w sklepie esent.pl zawierają drogocenne ekstrakty roślinne, które stymulują produkcję estrogenów. 

 

Liposomy i peptydy – zastosowanie

Liposomy to substancje o wysokiej skuteczności, które wzbogacą krem nawilżający, serum przeciwzmarszczkowe oraz wiele innych formuł typu O/W (emulsja olej w wodzie). Liposomy znaleźć można w składzie kosmetyków anti-aging, tonikach, samoopalaczach czy też płynach do kąpieli. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium