Liposomy to maleńkie, kuliste struktury cząsteczkowe, zbudowane z dwuwarstwowej powłoki lipidowej. W kosmetyce stosowane są jako nośniki wodnych roztworów substancji biologicznie aktywnych. Otoczka liposomowa zbudowana jest w sposób analogiczne do błon komórkowych ludzkiego organizmu.
Liposomy - zastosowania dermatologiczne
Ich zastosowania dermatologiczne są ogromne, ponieważ w praktyce stanowią mikroskopijne kapsułki dla substancji leczniczych, które mogą zostać dostarczone bezpośrednio w miejsce zapotrzebowania. Dzięki rozwojowi nanotechnologii wiemy coraz więcej o tych strukturach i znamy mechanizm ich działania. Kapsułki chronią substancje czynne przed rozpadem biochemicznym przez całą drogę do komórki, która pobiera je w nienaruszonej postaci. Bezpośrednie dostarczanie substancji aktywnych jest znacznie bardziej skuteczne, ponieważ opiera się na metodzie transportu życiodajnych związków typowej dla naszego organizmu.
Alternatywa dla kosztownych i niebezpiecznych zabiegów
Zawartość liposomów dostępnych w ofercie sklepu stanowią silnie skoncentrowane płyny odżywcze – roztwory polipeptydów, które błyskawicznie pobudzają produkcję białek bezpośrednio w tkance skórnej. Zależnie od długości i składu aminokwasowego, peptydy pełnią rozmaite funkcje regulujące budowę i funkcjonowanie tkanek.
Oligopeptydy to najważniejsza grupa związków aktywnych używanych w kosmetykach. Ich działanie stanowi wspaniałą alternatywę dla botoksu i podbija serca osób zainteresowanych grupą preparatów anti-aging. Dzięki regulowaniu przekaźnictwa sygnałów międzykomórkowych, oligopeptydy zmuszają skórę do wzmożonej produkcji białek podporowych, co daje efekt liftingu, redukcji zmarszczek, a także poprawę kolorytu skóry. Wraz z acetylo-heksapeptydem stanowią najskuteczniejsze kosmetyki zatrzymujące starzenie skóry i odmładzające ją.
Kompleksy liposomowe
W ofercie dostępne są także kompleksy liposomowe złożone z rozmaitych ekstraktów roślin szeroko docenionych w światowej dermatologii ze względu na działanie antyoksydacyjne i ujędrniające. Są to między innymi: ruszczyk, żeń-szeń, guarana, topola czarna, a także lawenda wąskolistna. Mimo naturalnego pochodzenia, ekstrakty te są niezwykle skoncentrowane i wydajne, przez co powinny być stosowane w dużym rozcieńczeniu podanym w opisie produktu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl