Do samodzielnego przygotowania naturalnego kosmetyku (kremu, żelu myjącego, balsamu, szamponu czy odżywki) będzie potrzebna baza, czyli jego podstawy. To do niej będzie się dodawać oleje, olejki eteryczne, witaminy oraz wszystkie inne składniki aktywne. Można dodać jeden składnik, na działaniu którego szczególnie zależy, lub kilka, tworząc unikalny kosmetyk, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wybór odpowiedniej bazy, pozbawionej drażniących składników chemicznych, parabenów, silikonów czy parafiny, to pierwszy krok w stronę tworzenia naturalnych i skutecznych kosmetyków. W naszym sklepie można odnaleźć najwyższej jakości naturalne bazy, dzięki czemu przygotowanie skutecznych kosmetyków staje się niezwykle proste.
Emulgatory – nie takie straszne
Większość kosmetyków stosowanych do codziennej pielęgnacji ma postać emulsji, czyli substancji składającej się z dwóch faz – wodnej i olejowej. Jedna z nich rozproszona jest w drugiej, przyjmując postać małych kropelek. Można wyróżnić trzy typy emulsji:
– olej w wodzie, czyli drobne kropelki oleju rozproszone są w wodzie, tworząc lekką emulsję, którą szybko się wchłania,
– woda w oleju – drobne kropelki wody rozproszone są w fazie olejowej. Uzyskuje się wtedy emulsję, która pozostawia tłusty film na skórze. Ten typ stosuje się w tworzeniu kremów do cery suchej,
– mieszana, gdzie emulsja woda w oleju rozproszona jest w wodzie.
Powstanie takich emulsji możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki emulgatorowi, który pozwala połączyć to, co bez niego nie dałoby się połączyć, czyli tłuszcze (masła, olejki) z wodą. Emulgatory zapewniają również trwałość tego połączenia, więc to dzięki nim krem, mleczko czy inny kosmetyk nie rozwarstwiają się. Ważne aby emulgator nie wprowadzał do kosmetyku obcych zapachów, a także w odpowiedni sposób reagował z substancjami aktywnymi. Do samodzielnie przygotowywanych naturalnych kosmetyków warto używać naturalnych, certyfikowanych emulgatorów, które można znaleźć w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl