Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w składzie skóry, która miejscami stanowi nawet 50% jej objętości. Odpowiada w szczególności za zdolność wiązania wody, co bezpośrednio przekłada się na sprężystość, gładkość oraz jędrność skóry. Nie bez powodu więc nazywany jest „eliksirem młodości”, a jego preparaty to najczęściej stosowane substancje w gabinetach medycyny estetycznej.
Kwas hialuronowy - właściwości
Kwas hialuronowy nie występuje wyłącznie w skórze, lecz stanowi także istotny budulec ścian naczyń krwionośnych. W związku z tym poprawia także mikrokrążenie skóry oraz kondycję płytkich naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – redukuje widoczność pajączków oraz zapobiega ich powstawaniu. Niestety, zdolność do syntezy kwasu hialuronowego drastycznie spada z upływem lat, dlatego warto jak najszybciej rozważyć jego suplementację. Dzięki regularnemu stosowaniu kwasu hialuronowego można szybko zapomnieć o problemach z przesuszającą się skórą. Włosy także mogą być pielęgnowane z wykorzystaniem tej substancji. Dotyczy to w szczególności końcówek, które po zastosowaniu kwasu hialuronowego stają się mocniejsze, gładkie, nawilżone oraz znacznie rzadziej ulegają rozdwojeniom.
Stosowanie
W kosmetyce wyróżnia się dwie podstawowe postacie kwasu hialuronowego – kwas wielkocząsteczkowy oraz mało- i ultra-małocząsteczkowy. Jest to efekt naturalnego występowania tej substancji w formie biopolimeru w skórze. Oferowane przez nas produkty zawierają miks obu tych form, dzięki czemu wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy intensywnie odżywia i regeneruje tkanki przypowierzchniowe, małe cząstki zaś wnikają w głąb skóry i zapewniają jej wewnętrzną odnowę. Dzięki temu wszystkie warstwy skóry są równomiernie nawilżone i zachowują maksymalną zdolność wiązania wody.
Ostrożności nigdy za wiele
Kwas hialuronowy jest substancją w zupełności biozgodną, jednak podczas stosowania go należy zachować ostrożność. Choć występuje w niewielkim stężeniu, może wywołać niewielkie pieczenie po zastosowaniu, które jest naturalną reakcją uszkodzonej skóry. W zamian za to jego efekty działania są odczuwalne i widoczne już po pierwszym użyciu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl