Producent
Cena
-
od
do
15,45 zł
Cena regularna:
17,36 zł
Jedwab hydrolizowany - czym jest?
Jedwab to jeden z najcenniejszych materiałów. Kojarzy się nam z luksusem, wyjątkowością, delikatnością dla skóry. Warto jednak wiedzieć, że istnieje także jedwab hydrolizowany, który ma wyjątkowe właściwości i pozytywnie oddziałuje na włosy. Nie bez przyczyny poleca się jedwabne poszewki do spania czy jedwabne gumki do włosów.
Proteina jedwabiu bardzo przypomina proteiny w naturalny sposób występujące we włosach. Ma ona niską masę cząsteczkową, co pozwala jej wnikać w strukturę włosa głęboko, od środka działając na niego pozytywnie. Jedwab hydrolizowany to inaczej białka jedwabiu czy też fibroiny, mające postać wodnego roztworu.
Czy warto kupić jedwab hydrolizowany?
Jedwab hydrolizowany to jeden z tych preparatów, w które warto zainwestować. Białko jedwabiu sprawia, że wilgoć zatrzymywana jest na powierzchni włosa, dzięki czemu łatwiej jest ułożyć fryzurę, znika problem elektryzowania (szczególnie doskwierający wielu osobom w zimie). Włosy są bardziej elastyczne, miękkie i mają ten specyficzny "luksusowy" połysk, jak po wizycie u fryzjera. Substancja pomaga też rozczesywać włosy, bez łamania ich i wyrywania.
Jedwab hydrolizowany to emolient – w naturalny sposób wygładza powierzchnię włosa, widocznie domykając jego łuski. Dzięki temu, pasma nie tylko wyglądają lepiej, ale są także skuteczniej zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, rozdwajaniem. Włosy zabezpieczone są także przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład zanieczyszczeniami miejskimi. Ponieważ jedwab jest bogaty w aminokwasy, które wnikają w strukturę włosa, ma działanie nawilżające – także od wewnątrz. Nie tylko więc wizualnie poprawia kondycję włosa, ale również odżywia go i dba o niego od środka. Fibroina składa się z polipeptydów o długim łańcuchu, który ma właściwości błonotwórcze. Ma to niebagatelne znaczenie w codziennej pielęgnacji. Na powierzchni włosa powstaje bowiem film ochronny, zatrzymujący wilgoć w strukturze pasm.
Warto wiedzieć, że chociaż rzadziej używany w tym zakresie, jedwab hydrolizowany pielęgnuje także skórę czy paznokcie. Zwiększa elastyczność skóry, w wyższych stężeniach oddziałuje liftingująco, wzmacnia też płytkę paznokcia.
Gdzie najlepiej sprawdza się jedwab hydrolizowany?
Jedwab hydrolizowany najlepiej sprawdza się w pielęgnacji włosów. Poleca się go osobom, które mają zniszczone, osłabione pasma, na przykład po zabiegach czy długotrwałej koloryzacji. Nie nadaje się jednak dla wszystkich. Nie poleca się stosowania jedwabiu osobom, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry głowy – jedwab dodatkowo dociąży fryzurę. Jeśli z kolei nasze włosy się puszą, powinniśmy stosować czysty jedwab, a nie jego formułę używaną w kosmetykach. Jedwab może też zdać egzamin w przypadku problemów z samymi końcówkami – wtedy warto zastosować serum na końce włosów, które zabezpieczy je przed rozdwajaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.
Jedwab można stosować na skórę – zarówno suchą jak i tłustą. Będzie wykazywać korzystne działanie na cery dojrzałe, z pierwszymi oznakami starzenia. Sprawdzi się jako produkt ujędrniający zarówno w przypadku szyi, twarzy jak i dekoltu czy innych części ciała. Produkty z jedwabiem stosować można także na skórę, która podrażniona jest peelingami, depilacją.
W jakich kosmetykach najlepiej sprawdza się jedwab hydrolizowany? Dobrze działa w parze z keratyną, na przykład w odżywkach przeznaczonych do włosów zniszczonych. Z elastyną tworzy też dobrą parę w serum czy kremie do twarzy. Używany w toniku do twarzy będzie łagodził skórę i nawilżał ją, przygotowując ją do dalszej pielęgnacji. Dodatek jedwabiu poprawia właściwości szamponów, odżywek, a nawet żeli do kąpieli. Produkt świetnie działa jako składnik balsamów po goleniu i depilacji. Warto też zainwestować w krem do rąk i paznokci z dodatkiem jedwabiu – można go na przykład aplikować na noc. Nałożenie grubszej warstwy kosmetyku pod bawełniane rękawiczki sprawi, że rano nasze dłonie będą w widoczny sposób odżywione.
Jedwab hydrolizowany - cena
Jedwab hydrolizowany jest tańszy niż mogłoby się wydawać. Za 20 ml produktu, który stosować można jako dodatek do kosmetyków, zapłacimy około 15 złotych.