Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Samodzielnie robione kosmetyki są wrażliwe na wietrzenie i powinny być przechowywane w specjalnych opakowaniach. Wrażliwość na światło słoneczne to przyczyna utraty właściwości i przyspieszonego rozpadu substancji biologicznie aktywnych. Aby zneutralizować negatywny wpływ światła słonecznego oraz wolnego dostępu do powietrza, własne wyroby powinno się przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach.
Jak wybrać opakowanie kosmetyczne?
Wybór najlepszego opakowania to ważna kwestia, gdyż niskiej jakości naczynia mogą reagować chemicznie z zawartością lub niedostatecznie chronić ją przed warunkami zewnętrznymi. Tradycyjną formą przechowywania wyrobów i surowców aptecznych oraz kosmetycznych są brązowe szklane butelki. Ich zawartość jest zabezpieczona praktycznym, hermetycznym zamknięciem z zakraplaczem i są dostępne w różnych rozmiarach. Szkło ma w pewnych kwestiach przewagę nad plastikiem – jest całkowicie obojętne chemicznie względem zawartości i wolniej się nagrzewa. Jeśli ktoś ma zamiar uszykować swoje domowe laboratorium kosmetyczne, zestaw butelek szklanych z zakraplaczami to obowiązkowy element jego wyposażenia.
Słoiczek nie na konfiturę!
W ofercie dostępne są także odporne na pęknięcia, przezroczyste, plastikowe słoiki. Są praktyczne i przenośne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki jasnemu matowemu plastikowi, pojemnik jest nie tylko estetyczny, lecz także chroni zawartość przed ostrym światłem słonecznym. Opakowania wykonane są z polipropylenu (PP), który jest obojętnym dla zawartości polimerem z wysoką odpornością na pęknięcia i zarysowania. Produkty wrażliwe na światło warto przechowywać w przyciemnianych słoikach. Są one jednak ciężkie i mogą się stłuc, dlatego w ofercie uwzględniono także pojemne polietylenowe (PET) butelki z charakterystycznym trwałym ciemnobrązowym plastikiem.
Opakowania kosmetyczne na Esent.pl – z czego są zrobione?
Oferowane produkty są zbudowane z wolnych od zanieczyszczeń, certyfikowanych tworzyw. Grube ciemne szkło efektywnie minimalizuje destrukcyjny wpływ światła słonecznego na nasze wyroby, a także jest odporne na ukruszenia. Dzięki zamontowanemu w nakrętce zakraplaczowi można precyzyjnie odmierzać dozy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl