Domowy antyperspirant – podpowiadamy jak go zrobić
Domowy antyperspirant – podpowiadamy jak go zrobić

Domowy antyperspirant – podpowiadamy jak go zrobić

 

Kontrowersyjne dodatki, które często można znaleźć w drogeryjnych kosmetykach skłaniają coraz więcej osób do poszukiwania bardziej przyjaznych dla ludzkiego organizmu alternatyw. Z tego względu na rynku produktów kosmetycznych coraz większa popularnością cieszą się produkty naturalne, wyprodukowane w wysokim standardzie etycznym i ekologicznym. Jeśli chcesz uniknąć szkodliwej chemii w produktach do pielęgnacji, znakomitym pomysłem może być samodzielne przygotowanie kosmetyków. Bardzo często takie produkty nie ustępują skutecznościom kupnym i łatwo wykonać je w domu. Antyperspirant jest jednym z podstawowych środków pielęgnacyjnych, dlatego podpowiadamy, jak w prosty sposób możesz własnoręcznie wykonać ten powszechnie używany kosmetyk.

 

Antyperspirant – na czym polega jego działanie?

Do ochrony przed poceniem i jego przykrymi konsekwencjami używa się najczęściej dezordorantów i antyperspirantów. Podstawowa różnica między tymi produktami polega na ich odmiennym działaniu. Zadaniem dezodorantu jest redukcja przykrego zapachu potu, ograniczenie rozwoju bakterii oraz pochłanianie nieestetycznych plam wilgoci. Produkt ten powinien dobrze radzić sobie ze skutkami nadmiernego pocenia, jednak nie wpływa na sam proces wydzielania potu. Antyperspirant działa w obrębie gruczołów potowych i hamuje ich pracę. W skutek tego produkują one mniejszą ilość potu lub całkowicie blokują jego wydzielanie. Wiele składników, jakie znajdują się w tych produktach może negatywnie wpływać na ludzki organizm. Np. związki glinu, konserwanty czy SLS. Jeżeli chcesz uniknąć szkodliwej chemii i poradzić sobie z problemem nadmiernego pocenia i jego skutków – przedstawiamy domową alternatywę dla kupnych antyperspirantów i dezodorantów.

https://esent.pl/pl/p/Olejek-eteryczny-Cytrynowy-10-ml/63

 

Jakie składniki przydadzą się do produkcji domowego antyperspirantu?

W najprostszym przepisie na domowy antyperspirant wykorzystuje się olej kokosowy, sodę oczyszczoną i mąkę ziemniaczaną. Na 4 łyżki oleju w przepisie przypada po 50g sypkich składników. Inne przepisy wykorzystują naturalny mineralny antyperspirant – ałun, wody kwiatowe, olejki eteryczne oraz inne tłuszcze roślinne. Dzięki różnorodności przepisów na samodzielnie sporządzony dezodorant masz możliwość uzyskać produkt w różnych postaciach. Najprostszą jest krem, jednak samodzielnie wykonać możesz także sztyft czy spray. Często do wyrobu domowych dezodorantów używana jest także woda utleniona, której zadaniem jest hamowanie namnażania chorobotwórczych mikroorganizmów.

https://esent.pl/pl/p/Maslo-Kokosowe-nierafinowane-VIRGIN-organic-470-ml/118

 

W jaki sposób samodzielnie zrobić antyperspirant?

Najprostszy dezodorant o właściwościach antyperspiracyjnych przygotujesz poprzez zmieszanie oleju kokosowego (4 łyżki), sody oczyszczonej (50g) i mąki ziemniaczanej (50g). Najłatwiej połączysz składniki, gdy olej będzie płynny. Mieszaninę możesz wzbogacić ulubionym zapachem olejku eterycznego. Tak przyrządzony kosmetyk przełóż do zakręcanego słoiczka, żeby dłużej zachował trwałość. Do przechowywania wykorzystaj chłodne miejsce, by krem nie stał się zbyt płynny. Prosty spray wykonasz przez rozpuszczenie ałunu (20g) w gorącej wodzie. Bezzapachowemu roztworowi możesz nadać piękny aromat dzięki kilku kroplom ulubionego olejku eterycznego. Po wystygnięciu kosmetyk przelej do buteleczki z atomizerem.

https://esent.pl/pl/p/-ALUN-90g-kostka-naturalny-dezodorant/452

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium