Kwiecień plecień – jak dbać o skórę w okresie przejściowym?
Kwiecień plecień – jak dbać o skórę w okresie przejściowym?

Kwiecień plecień – jak dbać o skórę w okresie przejściowym?

Wiosna to okres porządków, także w kwestii ciała. Kapryśna pogoda w tym czasie nie zawsze zachęca do wyjścia z domu, dlatego warto wykorzystać to jako dogodny moment do wzmożonej pielęgnacji i kompleksowej opieki nad organizmem. Zamiast planować zakup powłóczystej odzieży, lepiej wdrożyć konkretne kroki do poprawy wyglądu skóry, by już wkrótce z dumą zaprezentować swoje zadbane, jędrne i gładkie ciało.

Usuwanie toksyn

Więcej słońca to więcej siły i energii - nie tylko do codziennego działania. Wiosną organizm najlepiej znosi wszelkie kuracje i zabiegi. W powietrzu nie krąży już tak wiele chorobotwórczych bakterii, a sama detoksykacja przyczyni się do poprawy odporności na infekcje. Nadmiar szkodliwych substancji, zalegających we wszystkich tkankach, dotyczy znacznej części osób i objawia się zmęczeniem, osłabieniem, problemami z koncentracją, bezsennością, pogorszeniem kondycji skóry, włosów oraz paznokci. Unikanie toksyn nie jest możliwe – znajdują się w pożywieniu, powietrzu, a nierzadko też powstają w wyniku nieprawidłowej pracy komórek. Możliwe jest natomiast ich usuwanie. Podstawą będzie wewnętrzne oczyszczenie organizmu przy pomocy odpowiedniej diety, wypijania dużej ilości wody czy herbatek ziołowych, ale można także zadziałać zewnętrznie. Odtruwający charakter wykazują okłady borowinowe, algi (np. maseczka spirulinowa) oraz glinki. Z ich użyciem można przygotowywać zabiegi na twarz i ciało, a skumulowane działania pomogą pozbyć się toksyn i odzyskać zarówno zdrową skórę, jak i dobre samopoczucie.

Walka z cellulitem


Cellulit jest zmorą większości kobiet. Nieestetyczna skórka pomarańczowa uwidacznia się szczególnie wraz z nadprogramowymi, zimowymi kilogramami, ale może być także problemem szczupłych pań. Najlepszą profilaktyką będzie duża dawka codziennej aktywności oraz menu bogate w błonnik. Co jednak zrobić, gdy cellulit już się pojawił i skutecznie zniechęca do eksponowania swojego ciała? Przed wybraniem się na profesjonalne i kosztowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, warto wypróbować kilka domowych metod. Naturalny peeling z nasion malin lub kawy pobudzi mikrokrążenie i wygładzi naskórek. Podobnie zadziała szorstka gąbka lub rękawica kąpielowa. Masaż problematycznych miejsc dobrze jest wykonywać stosując na zmianę ciepłą i zimną wodę, a następnie wmasować w skórę dobry preparat antycellulitowy. Takie działanie wykazuje olej z maruli oraz kolegen z elastyną.


Regeneracja stóp


Niektóre części ciała wymagają szczególnej uwagi przed latem. Często zaniedbana jest skóra stóp, a przecież już wkrótce trzeba będzie je odsłonić. Stwardniały naskórek potrzebuje na początek złuszczenia. Dzięki temu substancje czynne będą mogły wniknąć aż do głębokich warstw skóry i tam rozpocząć odbudowę. Doskonałe właściwości regeneracyjne i nawilżające mają oleje kosmetyczne. Kwas hialuronowy w połączeniu z nimi stworzy znakomite serum na przesuszoną skórę stóp, ale też zrogowaciałych łokci, łuszczących się dłoni czy kolan. Można do tego celu zastosować również masło z mango albo silnie odżywcze masło z awokado – skuteczne zwłaszcza przy uszkodzeniach mechanicznych, np. popękanych piętach, bo działa łagodząco i przyspiesza gojenie się ran.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium