Masaż przeciwzmarszczkowy skóry twarzy
Masaż przeciwzmarszczkowy skóry twarzy

Chcąc nie chcąc, w miarę upływu czasu skóra przestaje być taka jędrna jak dawniej. Zaczyna opadać i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Czas, w którym można je zaobserwować jest inny u każdej kobiety. U jednej delikatne pojawią się już w wieku 20 lat, a u drugiej dopiero po ukończeniu 40 roku życia. Nie jest to jednoznaczne i zależy od wielu indywidualnych aspektów. Jak jednak się ich pozbyć albo jeszcze lepiej – zapobiec?


Wbrew pozorom nie jest to trudne i nie musi zależeć wyłącznie od mijających lat. Prostym sposobem jest masaż przeciwzmarszczkowy skóry twarzy. Można wykonywać go ręcznie, lecz lepszym sposobem jest kupienie specjalnego masażera niewielkich rozmiarów. Jest to zwykła, drewniana (zazwyczaj) rączka, na której końcówce znajduje się gumowy wałeczek z wypustkami. Cena takiego urządzenia mieści się w granicach 20 zł.


Jak przygotować się do masażu twarzy?


Na samym początku należy dokładnie sprawdzić stan swojej skóry i ocenić czy nadaje się do wykonania tego zabiegu. Nie jest to bowiem zalecane każdej kobiecie. Przede wszystkim nie powinny do masowania przystępować osoby z cerą bardzo wrażliwą, naczynkową albo z ropnymi wypryskami. Wówczas można zastosować bardziej delikatne metody, takie jak joga twarzy (o tym może innym razem:).
Skupmy się jednak na tych, którzy kwalifikują się do masażu. Pierwszym krokiem jest spryskanie twarzy wodą termalną, która wygładzi, zmiękczy i nawilży skórę. Następnie (dla lepszego i trwalszego efektu) dobrze jest nałożyć krem przeciwzmarszczkowy. Zostanie on doskonale rozprowadzony po całej skórze dzięki wypustkom masażera. Sprawi to, że będzie lepiej i głębiej wchłaniany. Jednym ze sposobów nakładania takiego kremu jest nałożenie go na dłonie, rozmasowanie i przyłożenie do policzków, brody, nosa, czoła i szyi. Nie trzeba go wklepywać, ponieważ rolka masażera to zrobi to za nas. Po tych czynnościach można przejść do najważniejszej części, czyli masażu twarzy.


Masaż twarzy – jak to robić?

Może najpierw odrobinę o tym, czego NIE wolno robić.Zakazane jest masowanie w dół. Takimi ruchami pomaga się sile grawitacji i skóra stanie się bardziej obwisła – czyli efekt zupełnie odwrotny od oczekiwanego. Celem masażu jest nie tylko wygładzenie twarzy z wszelkich nierówności, ale także nadanie jej jędrności. Masować należy więc zawsze do góry. W jakiej kolejności to robić i od czego zacząć? Dobrą metodą jest rozpoczęcie masowania od szyi ku kościom żuchwy. Następnie należy skierować się na policzki i znów „jechać” w górę, aby umieścić tłuszczyk na kościach policzkowych. Nada to twarzy jędrnego i młodego wyglądu. Co więcej, działania takie sprawią, że wyszczuplą się dolne części policzków, co jest pożądane przez wiele kobiet. 

Kolejnym ważnym etapem jest zapobieganie opadaniu skóry pod kącikami ust. Masaż należy rozpocząć na żuchwie i kierować się w kierunku ust. Dosyć szybko uwidaczniają się także bruzdy nosowo-wargowe, które wizualnie postarzają. Dlatego należy ruchem skośnym masować owe bruzdy od nosa po kości policzkowej w kierunku kącików oczu. Następnie trzeba rozmasować ruchem poziomym odcinek między brwiami. Ostatnią czynnością jest masowanie całego czoła kierując się ku górze.
Masaż twarzy nie zajmuje dużo czasu i najlepsze efekty uzyskamy, wykonując go codziennie. Wówczas po paru miesiącach skóra będzie jędrniejsza i odzyska swój młody wygląd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl